No image

Brondby sięgnęło po Puchar Danii po dzisiejszym wygranym finale tych rozgrywek z Silkeborgiem 3:1. Bohaterem rywalizacji okazał się będący ostatnio w znakomitej formie Kamil Wilczek. Polski napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i ma prawo liczyć, że selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka wyśle mu powołanie na zgrupowanie przed mistrzostwami świata.

30-letni piłkarz od kilku tygodni regularnie przypominał o sobie trenerowi Nawałce, dając tym samym do zrozumienia, że gorszy moment sezonu ma już za sobą. Dzisiaj Polak przedłużył serię meczów z bramkową zdobyczą do siedmiu! Kiedy 8 kwietnia zdobył gola przeciwko Horsens później trafiał do bramek rywali przynajmniej raz zawsze kiedy był na boisku (a pauzował tylko raz za kartki). W tym czasie Wilczek strzelił łącznie 11 goli!

Czwartkowy finał Pucharu Danii nie ułożył się po myśli piłkarzy Brondby. To rywale cieszyli się w 33. minucie, kiedy na prowadzenie wyprowadził ich Dawit Schirtladze. Radość graczy i kibiców zespołu Silkeborg trwała jednak tylko kilkadziesiąt sekund, ponieważ na 1:1 wyrównał Benedikt Rocker. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Brondby dał Wilczek.

W drugiej połowie Polak przypomniał o sobie w samej końcówce. Brondby wyprowadziło szybki atak, a będący bez opieki w polu karnym Wilczek pewnie wykorzystał celne podanie i ustalił wynik na 3:1.