No image

Choć Championship nigdy nie była ligą, w której dobrze czuli się Polscy gracze to w ostatnim czasie tendencja się nieco zmieniła. Nasi gracze nie są co prawda gwiazdami w Anglii lecz maja w swoim drużynach znaczące rolę. Potwierdziło się to w ostatniej kolejce.

Kolejne dobre spotkanie rozegrał Paweł Olkowski. Polak zaliczył pełne 90 minut, a jego Bolton zremisował z Rotherdamem 1-1.

Do składu Hull powrócił Kamil Grosicki. Skrzydłowy reprezentacji pomimo ostatnich problemów był chwalony za swój występ. Polak zrobił sporo szumu w obronie rywali i często absorbował ich uwagę. Hull ostatecznie zremisowało z Preston 1-1.

W spotkaniu Ipswich – QPR liczyliśmy na występy dwóch Polaków – Pawła Wszolka i Bartosza Bialkowskiego. Niestety ten drugi nadal przegrywa walkę o miejsce w bramce z Gerkenem. Wszolek rozegrał pełne 90 minut, a jego zespół wygrał 2-0.

Piątego gola w tym sezonie zdobył Mateusz Klich. Szerzej to spotkanie opisaliśmy pod tym linkiem.