Newcastle United zainteresowane Boenischem

Według „Daily Mail”, Newcastle United jest zainteresowane sprowadzeniem Sebastiana Boenischa. Reprezentantowi Polski wygasa kontrakt z Werderem Brema i od lipca będzie wolnym zawodnikiem.

Angielscy dziennikarze ocenili prawdopodobieństwo przejścia Polaka do klubu z Premier League na „dwójkę” w pięciostopniowej skali. Uważają, że największą zaletą obrońcy jest to, że może grać na obydwu bokach defensywy, a także, że za jego pozyskanie nie trzeba płacić sumy odstępnego.

„Daily Mail” dodaje, że Boenisch ma 25 lat, czyli pasuje do polityki transferowej Newcastle, która preferuje sprowadzanie młodych piłkarzy. Kontrkandydatami Polaka do gry w angielskim klubie będą Mathieu Debuchy oraz Vurnon Anita.

Przed rozpoczęciem EURO 2012, niemieckie media informowały, że reprezentant Polski ustalił warunki kontraktu z VfB Stuttgart. Forma prezentowana przez lewego obrońcę podczas turnieju sprawiła, że działacze „Die Schwaben” stracili zapał do pozyskania 25-latka i rozważają zatrudnienie Vasilisa Torosidisa lub Stanislava Manoleva.

Leave us a reply