Mistrz Portugalii Cristiano Ronaldo oficjalnie zakończył spekulacje na temat swojej przyszłości, potwierdzając, że pozostanie w Arabii Saudyjskiej, pomimo spekulacji o powrocie do Europy. Ronaldo, który opuścił Manchester United, aby dołączyć do Al Nassr w styczniu, w ostatnich tygodniach znalazł się w centrum niepewności, kiedy pojawiły się raporty sugerujące, że może wrócić do swojego byłego klubu Real Madryt.

Ronaldo wybiera Al-Nassr

W wywiadzie przeprowadzonym w Arabii Saudyjskiej piłkarska supergwiazda utrzymuje, że zdecyduje się na kontynuację swojej kariery na Bliskim Wschodzie. Mówił: „Jestem tutaj szczęśliwy, chcę kontynuować grę tutaj, i tak też zrobię. Moim zdaniem, jeśli nadal będą realizować tu plany rozwojowe, to za następne pięć lat saudyjska liga może znaleźć się w pierwszej piątce lig na świecie”.

Ronaldo doskonale odnalazł się na boiskach Arabii Saudyjskiej, co potwierdza 14 goli strzelonych w 16 meczach. Pomimo swojego imponującego dorobku strzeleckiego, nie udało mu się dostać do jedenastki sezonu. Zamiast tego, miejsce w składzie zajął Odion Ighalo, który zanotował mniej udany okres w Manchesterze United, ale strzelił 19 goli w 27 meczach dla Al-Hilal.

Al-Nassr vs Al-Ittihad

Mimo iż Al-Nassr stał się faworytem rozgrywek po transferze Ronaldo, zespół ostatecznie musiał uznać wyższość Al-Ittihad, którego zawodnikiem od nowego sezonu będzie Karim Benzema. Słyszy się również, że inny francuski zawodnik, N’Golo Kante, może podążyć jego śladem.

Saudyjska Liga Przyciąga Więcej Gwiazd

Były zawodnik Manchesteru United, Realu Madryt i Juventusu, Ronaldo, stał się pierwszym zawodnikiem ze światowej elity, który zdecydował się na przenosiny do Arabii Saudyjskiej. Od tego czasu liczba znanych piłkarzy wybierających saudyjski futbol rośnie. Niedawno sfinalizowano transfery takich graczy jak Karim Benzema, N’Golo Kante czy Kalidou Koulibaly, a obecnie trwają rozmowy na temat transferu Marcelo Brozovicia.

Kontrowersje wokół saudyjskiego futbolu

Niektórzy krytycy twierdzą, że działania arabskich szejków są kontrowersyjne, argumentując, że wykorzystują sport do bielenia swoich działań politycznych. Portugalski dziennikarz Henrique Raposo wyraził swoje zaniepokojenie, mówiąc: „Problem zaczyna się od Ronaldo, który stał się pożytecznym idiotą dyktatury, jednej z najgorszych na świecie. Otworzył drzwi innym graczom, aby również byli pożytecznymi idiotami dyktatury, która próbuje się legitymizować.”

Mimo to, Ronaldo pozostaje niezachwiany w swoim zobowiązaniu do saudyjskiej ligi, obiecując: „Będę częścią waszego świata, waszej kultury, będę tutaj. Mam nadzieję, że sprawię, że ludzie będą się bawić na moich meczach, dzięki moim występom. Dziękuję za przyjęcie mnie i postaram się dać z siebie wszystko w czasie, kiedy będę tutaj.”

FOT. AL NASSR

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.