No image

Robert Lewandowski strzelił 28. gola w tym sezonie Bundesligi. Napastnik Bayernu Monachium wpisał się na listę strzelców w sobotnim spotkaniu 31. kolejki z Hannoverem 96. Bawarczycy, którzy już zapewnili sobie mistrzostwo kraju pewnie pokonali gospodarzy 3:0. Lewandowski miał podwójny powód do świętowania, ponieważ wyśrubował rekord w liczbie strzelonych bramek dla jednego klubu przez obcokrajowca w lidze niemieckiej. W barwach Bayernu „Lewy“ zdobył już 105 goli!

Zespół prowadzony przez trenera Yuppa Heynckesa już zrealizował cel na ten sezon w Bundeslidze. Bawarczycy obronili mistrzowski tytuł i mogą spokojnie przygotowywać się do półfinałowych rywalizacji z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. To właśnie dlatego, że Bayern ma w perspektywie spotkania w europejskich pucharach, szkoleniowiec rotuje składem i nie forsuje zbyt mocno największych gwiazd.

W dzisiejszym spotkaniu z Hannoverem Lewandowski na boisku pojawił się dopiero w 67. minucie. Wówczas goście prowadzili 1:0 po bramce Thomasa Mullera. Niedługo po wejściu na plac gry „Lewy“ dał o sobie znać. Dokładnie w 73. minucie podwyższył na 2:0. Wynik na 3:0 dla Bayernu ustalił w samej końcówce Sebastian Rudy.

Po 31. kolejkach Bayern Monachium zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 78 punktów. Robert Lewandowski z 28 trafieniami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców. Do realizacji indywidualnego celu (30 bramek w lidze w tym sezonie) Polakowi brakuje dwóch goli.