No image

Champions League w sezonie 2021/2022 jest bardzo ciekawa, znowu z bardzo dobrej strony pokazuje się Robert Lewandowski, który prowadzi Bayern Monachium do kolejnych faz turnieju. Bayern jest już w 1/4 finału z dużymi szansami na awans do kolejnej fazy. W kwietniu z pewnością największym zainteresowaniem będą cieszyć się transmisje ekstraklasy i Ligi Mistrzów, którą można oglądać na kanałach Polsat Sport Premium. W poniższym artykule sprawdzamy jakie szanse ma Lewy w Lidze Mistrzów i w walce o złotą piłkę.

Która drużyna sięgnie po triumf w CL edycji 2021/2022?

Bayern Monachium jest w gronie faworytów do zdobycia popularnej uszatki. Robert Lewandowski ma więc spore szanse by poprowadzić zespół do końcowego sukcesu i by pokazać, że jest w tej chwili lepszy niż Lionel Messi. Argentyńczyk zdobył Złotą Piłkę co było policzkiem dla RL9, jednak zarówno gwiazdora Albicelestes jak też Cristiano Ronaldo nie ma już w CL, zarówno PSG jak i Manchester Utd są już poza burtą zawodów. Czy Robert Lewandowski wygra Ligę Mistrzów i złotą piłkę? Na chwilę obecną najpoważniejszym kontrkandydatem wydaje się być fenomenalny Francuz, Karim Benzema. Zawodnicy ci prezentują ten sam styl gry, obaj są typowymi dziewiątkami, potrafiącymi pracować na rzecz kolegów z zespołu ale i sami kiedy trzeba umieją rozstrzygnąć o losach spotkania. Francuz dał popis przeciwko PSG, kiedy w zasadzie w pojedynkę odprawił ten team do domu, poza rozgrywki elitarnej CL, co wprawiło w złość włodarzy Paryżan, którzy zapewne uważali, że CL można kupić, wystarczy nakupować uznanych graczy. Drabinka ułożyła się w ten sposób, że Polak może zmierzyć się z Francuzem w wielkim finale.

Jakie atuty stoją za Robertem Lewandowskim by sięgnąć po złotą piłkę?

Bardzo istotne jest, że mundial w Katarze nie będzie się już wliczał do Złotej Piłki. Jest to o tyle ważne, że włodarze FIFA nie będą mogli uargumentować, że choć RL9 zdobył o ile tak się stanie CL to jednak poległ w fazie grupowej na mundialu, bądź też w ogóle nie wszedł na ten turniej z Polską, podczas kiedy Francuzi oraz Argentyńczycy zaszli bardzo daleko a wielką rolę w tych sukcesach odegrali bądź to Messi bądź Benzema. Zapewne gdyby mundial wchodził do czynników na podstawie których rozlicza się zawodników do Złotej Piłki za bieżący sezon, wszyscy przymknęliby oko że Messi poległ w CL, gdyby tylko wzorem Maradony poprowadził kolegów do złota na mundialu. Inna ważna zmiana która nastąpiła, że decydować o tym kto zdobędzie złotą piłkę mogą teraz przedstawiciele państw, które wchodzą do setki rankingu FIFA. Jest to o tyle ważne, że nie będzie dochodziło już do tego, że przedstawiciel Belize czy Vanuatu będzie miał decydujący wpływ na to jak rozłożą się głosy.

transmisje ekstraklasy

Lewandowski kontra Benzema

Najważniejsza będzie więc tegoroczna edycja CL, zapewne pojedynek RL9 z Karimem Benzemą, którzy na chwilę obecną są czołowymi zawodnikami świata, trudno jest wskazać jednoznacznie tego lepszego, nawet w chwili kiedy przymierzano RL9 do Realu Madryt, Fiorentino Perez jednoznacznie zaznaczył, że jednego Benzemę już ma, więc gracz grający w sposób niemal że identyczny jest zbędny. Fanów czeka piłkarska uczta, Liga Mistrzów na żywo jest w podwyższonej jakości obrazu i dźwięku na Polsacie Sport Premium, rozgrywki można śledzić poprzez pay-per-view oraz u legalnych działajacych na rodzimym rynku operatorów zakładów wzajemnych.

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.