No image

Amkar Perm jest bliżej utrzymania w rosyjskiej ekstraklasie. W czwartek rozegrano pierwszy mecz barażowy, w którym drużyna polskiego zawodnika, Janusza Gola, pokonała FK Tambow 2:0. Duży udział w wygranej gospodarzy miał 32-letni Polak, który zdobył jedną z bramek.

Gol wyszedł w podstawowym składzie Amkaru i przebywał na boisku do 72. minuty. Wtedy został zmieniony przez Siergieja Bałanowicza. Wcześniej jednak polski pomocnik dał o sobie znać w 60. minucie, strzelając bramkę na 1:0 dla gospodarzy. Już po zejściu Gola z boiska miejscowa drużyna podwyższyła na 2:0 za sprawą… Bałanowicza. Dzięki temu zwycięstwu Amrkar jest bliższy utrzymania w rosyjskiej Priemjer-Liga.

W czwartkowym meczu na boisku przebywało jeszcze kilku piłkarzy, których mogą kojarzyć polscy kibice z gry na boiskach LOTTO Ekstraklasy. W barwach gospodarzy wystąpili Pawieł Komołow (kiedyś GKS Bełchatów) oraz Michaił Siwakow grający kiedyś w Wiśle Kraków. Po drugiej stronie barykady znalazł się natomiast Mladen Kascelan, mający na koncie występy w ŁKS Łódź i Jagiellonii Białystok.