No image

Rywalizacja we włoskiej Serie A wkroczyła w decydujący etap. W niedzielę rozgrywano mecze w ramach 35. kolejki. Sporo powodów do zadowolenia mieli piłkarze Sampdorii Genua, a wśród nich Dawid Kownacki, Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Zespół polskiego trio rozbił Cagliari Calcio 4:1. Kownacki strzelił jedną z bramek, a Linetty i Bereszyński zanotowali po asyście.

Teoretycznie bardziej na zwycięstwie powinno zależeć piłkarzom drużyny gości. Oni nie są bowiem jeszcze pewni utrzymania we włoskiej elicie. Sampdoria natomiast jest zespołem środka tabeli i praktycznie nie ma szans na zajęcie lokaty dającej prawo gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. W niedzielne popołudnie na Stadio Luigi Ferraris w Genui dominowali jednak gospodarze, którzy odnieśli efektowne zwycięstwo.

Wielkie strzelanie rozpoczęło się już w 7. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Dennis Praet. Jeszcze przed przerwą gospodarze dorzucili dwie bramki. W 26. minucie gola strzelił Fabio Quagliarella, a asystę przy jego trafieniu zanotował Linetty. W samej końcówce pierwszej połowy na 3:0 podwyższył Kownacki, który wykorzystał świetne podanie od Bereszyńskiego.

Kilka chwil po zmianie stron goście mogli łudzić się, że uda im się przynajmniej wyrównać stan rywalizacji. W 49. minucie bramkę dla Cagliari zdobył bowiem Leonardo Pavoletti. Jak się później okazało, był to tylko gol honorowy. Sampdoria w końcówce meczu podwyższyła na 4:1 za sprawą Gastona Ramíreza, a wygrana gospodarzy mogła być jeszcze bardzie okazała, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Quagliarella.

Kownacki, Linetty i Bereszyński rozegrali pełne 90 minut. Dla popularnego „Kownasia“ dzisiejsza bramka była już czwartą w tym sezonie Serie A.