No image

Środa bardzo udanie zakończyła się dla naszych graczy. Wojciech Szczęsny zachował czyste konto i obronił rzut karny w meczu z Valencią. Robert Lewandowski rozpoczął natomiast strzelanie w Lidze Mistrzów i zdobył pierwszą bramkę z Benficą.

Trzeba przyznać, że Wojciech Szczęsny w meczu z Valencią miał sporo roboty. Choć Juventus z początku przeważał to w 29. minucie po czerwonej kartce dla Cristiano Ronaldo rolę się nieco odwróciły. Zespół z Hiszpanii coraz śmielej atakował i po przerwie oddał aż 7 strzałów na bramkę Polaka.

Popis swoich umiejętności Szczęsny dał dopiero w doliczonym czasie gry. Po faulu Ruganiego podyktowana została jedenastka do której podszedł Dani Parejo. Hiszpan został jednak „przeczytany” przez polskiego golkipera i strzelił dokładnie w ten róg, w który rzucił się Wojciech Szczęsny. Juventus ostatecznie pokonał Valencię 2-0 po dwóch bramkach Pjanicia z rzutu karnego.

Nieco spokojniejszy przebieg miało drugie spotkanie z udziałem naszego rodaka, w którym to Benfica podejmowała Bayern. Bawarczycy swoją wyższość przypieczętowali już w 10. minucie. Po fantastycznej kontrze piłkę otrzymał Robert Lewandowski, który zwiódł rywali i oddał kąśliwy strzał. W dalszej części meczu Bawarczycy nieco uśpili grę i wyczekiwali na swój moment. Ten nastał w 54. minucie, kiedy piłkę w siatce umieścił Renato Sanches. Taki wynik utrzymał się na tablicy do końca i Bayern wraz z Ajaksem lideruje grupie E.