No image

Cztery spotkania trwała strzelecka niemoc Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski zdobył dwa gola i dorzucił asystę w meczu 9. kolejki Bundesligi z Wolfsburgiem.

Od początku Bayern miał duża przewagę nad swoim rywalem. Swoją wyższość Bawarczycy udowodnili dopiero w 30 minucie kiedy to świetnym prostopadłym podaniem obsłużony został Robert Lewandowski i zdobył bramkę na 1-0.

Po zmianie stron fatalny błąd popełnił Willan. Brazylijczyk zbyt lekko zgrał głową w kierunku bramkarza. Do piłki jako pierwszy dobiegł Lewandowski i podwyższył wynik meczu. Bayernowi mecz wymknal się spod kontroli w 57.minucie kiedy po głupim faulu druga żółta kartkę otrzymał Ajren Robben.

Osłabienie Bawarczykow dało o sobie znać cztery minuty później kiedy to bramkę kontaktową zdobył Weghorst. Ostanie słowo należało jednak do Bayernu, który na kwadrans przed końcem znów odskoczył na dwie bramki. Tym razem Lewandowski pięknym podaniem obsłużył Jamesa Rodrigueza.

Dla Bayernu to spotkanie było przełamaniem po czterech meczach bez wygranej. Już we wtorek Bawarczykow czeka mecz Ligi Mistrzów przeciwko AEK.