No image

Rynek praw do pokazywania piłki nożnej  w Polsce jest bardzo podzielony na kilka stacji telewizyjnych, które pokazują poszczególne rozgrywki. W ostatnich latach do ich grona dołączyła nowa platforma szwedzka Viaplay, która powoli wysuwa się na prowadzenie wśród telewizji sportowych i platform, na których można oglądać mecze na żywo. W przyszłym roku na ich kanałach będą  pokazywane mecze  ligi angielskiej. U nich w tej chwili jest możliwości oglądania już w tej chwili meczów Bundesligi,  Ligi Europy i Ligi Konfrencji. Trzeba cały czas obserwować ofertę, która mają dla nas przygotowaną przedstawiciele tej platformy do pokazywania meczów w internecie. Transmitowali oni też w tym roku Puchar Narodów Afryki.

TVP i Polsat, czyli telewizje mające dużo meczów piłki nożnej

Najważniejsze są  mecze drużyn narodowych. Interesujące z perspektywy polskiego kibica są mecze naszej drużyny narodowej. Te prawa należą do TVP i oni jeszcze przez kilka lat będziemy mogli oglądać mecze na kanałach tej telewizji. Prawa do eliminacji mistrzostw Świata i Europy należą do  grupy Polsat. Cały mundial w Katarze obejrzymy jednak tylko w TVP. Zobaczymy u nich  też nadchodzącą Ligę Narodów, w tym mecze  reprezentacji polski z czołowymi drużynami w Europie, w tym z Belgią. Na kanałach tej stacji możemy obejrzeć też mecze ekstraklasy dwa hitowe spotkania w ciągu kolejki oraz mecze drugiej ligi polskiej w piłce nożnej, a także kobiecą ekstraklasę. Na kanałach Polsat Sport Premium zobaczymy transmisje ligi mistrzów na żywo. Możemy na nich oglądać najlepszych piłkarzy świata we wtorkowe i środowe wieczory. Na ich kanałach obejrzymy też mniej popularne mecze lig holenderskiej oraz czeskiej. Zobaczyć można też u nich mecze zaplecza Ekstraklasy, czyli pierwszą ligę, która wyłania co roku drużyny grające w przyszłym sezonie w ekstraklasie.

Eleven Sports i Canal+, czyli telewizje mające najważniejsze rozgrywki w Europie

Mecze ekstraklasy są również transmitowane w telewizji Canal+. Na ich programach możemy obejrzeć również mecze ligi francuskiej, hiszpańskiej oraz również mecze ligi angielskiej do końca obecnego sezonu 2021/2022 . W ostatnich latach ta stacja traci powoli prawa do poszczególnych lig i spada w klasyfikacji najlepszych kanałów sportowych w Polsce.

Na kanałach Elevenu Sports są transmitowane mecze w ligach we Włoszech, Hiszpanii i Francji. Obejrzymy u nich  puchar ligi angielskiej oraz puchar Anglii. Na ich kanałach obejrzymy mecze ligi portugalskiej oraz eliminacje mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej.  Nie można zapominać o kanałach Eurosportu, gdzie obejrzymy mecze pucharu Niemiec.

transmisje ligi mistrzów na żywo

Fot. Sergey Nivens / shutterstack.com

Zmiany na rynku transmisji telewizyjnych

Pozostaje obserwacja rynku praw telewizyjnych w Polsce, aby oglądać piłkę na najwyższym poziomie oraz interesujące nas ligi. Koszt wykupienia poszczególnych kanałów jest spory, dlatego jeżeli chcemy oglądać mecze na żywo wszystkich lig musimy się przygotować na spory wydatek. Na rynku pojawiają się nowi gracze tacy jak Viaplay, a inni znowu tracą poszczególne prawa do najważniejszych  rozgrywek tak jak Canal+. Na poszczególnych kanałach można obejrzeć inne sporty, które nas interesują i są w Polsce bardzo popularne.

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.