Czy Polska ma jeszcze jakiekolwiek szanse na wyjście z grupy? Takie pytanie zaczęli zadawać sobie kibice po poniedziałkowym spotkaniu ze Słowacją i trzeba przyznać, że jest to w pełni uzasadnione. Po pierwszej kolejce Biało-Czerwoni z zerowym dorobkiem zajmują ostatnią pozycję w grupie, której przewodzi Słowacja, przed Hiszpanią i Szwecją, które podzieliły się punktami. W drugim spotkaniu turnieju Euro 2020 – Polacy zmierzą się w Sevilli z La Furja Roja. Jak prognozują to spotkanie analitycy Superbet Zakłady Bukmacherskie?

Polska

Reprezentacja Polski przed startem turnieju była prognozowana jako jeden z trzech zespołów, który wyjdzie z tej grupy. Najniżej były oceniane szanse Słowaków, jednak już pierwsza kolejka turnieju mocno odmieniła przewidywania i teraz to Biało-Czerwoni są na szarym końcu we wszelkich notowaniach. Nic dziwnego, ponieważ skoro nie potrafimy wygrać ze Słowacją, to jak realnie marzyć o zwycięstwie z Hiszpanią, czy też Szwecją.

W pierwszym spotkaniu, które Polacy rozegrali w St. Petersburgu nie było wielu elementów, za które można pochwalić podopiecznych Paulo Sousy. Prawdopodobnie najlepszy był początek tego spotkania, do czasu straty bramki, a także pierwszy kwadrans drugiej połowy. Biało-Czerwoni dwukrotnie mieli swoje „momentum”, które można było lepiej wykorzystać, ale w obu przypadkach kończyło się ono na traumatycznym wydarzeniu. W pierwszej połowie stracona bramka, a w drugiej czerwona kartka dla Krychowiaka. Można teraz mówić i pisać, że szanse ciągle są, dlatego też nic dziwnego, że taką narrację przyjął Paulo Sousa, jednak w polskich mediach rozpoczęła się dyskusja, co by było gdyby…, czyli jak zaprezentowaliby się Polacy, gdyby na stanowisku trenera pozostał Jerzy Brzęczek.

Nie ma sensu na ten temat polemizować, ponieważ nigdy się tego nie dowiemy, jednak prawda jest taka, że Paulo Sousa nie zdaje egzaminu z życia, na który zgodził się podpisując kontrakt. Wiedział, że będzie miał mało czasu na przygotowanie zespołu, a jednak podjął się tej misji. Polacy pod jego wodzą grają lepiej w ataku pozycyjnym, jednak nie potrafią bronić. Do tej pory zaledwie jedno z sześciu rozegranych spotkań zakończyło się zachowaniem czystego konta. W dodatku trzeba wspomnieć, że przeciwnikiem, który nie strzelił nam bramki była Andora. Wszyscy z poważnych rywali bez problemu znaleźli drogę do polskiej siatki. Oczywiście można również odwrócić sytuację i powiedzieć, że przecież w każdym meczu strzeliliśmy bramkę, ale turnieje rządzą się swoimi prawami i tutaj decydująca jest dobra defensywa, co pokazało Euro 2016 w wykonaniu naszego zespołu.

Analitycy zakładów bukmacherskich po raz kolejny nie wierzą, że Polacy zachowają czyste konto w meczu z Hiszpanią, a wśród najciekawszych propozycji, które można wykorzystać na stronie Superbet są zdarzenia na zakłady specjalne na ten mecz. Dowiedz się więcej odwiedzając ofertę legalnego bukmachera.

Statystyki – Polska.
• Biało-Czerwoni rozpoczęli Euro od porażki ze Słowacją 1:2.
• Reprezentacja Polski nie strzeliła ani jednego gola w meczu wyjazdowym z Hiszpanią.
• Reprezentacja Polski nie wygrała żadnego meczu wyjazdowego pod wodzą Paulo Sousy.
• 5/6 meczów Polski pod wodzą Paulo Sousy to wyniki BTTS.
• Polacy ani razu nie zachowali czystego konta w rywalizacji z tym przeciwnikiem.
• Polska przegrała wszystkie mecze wyjazdowe z tym przeciwnikiem.
• Ostatni mecz wyjazdowy Polacy wygrali w ramach Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną, jeszcze pod wodzą Jerzego Brzęczka.
• Polska pod wodzą Paulo Sousy zachowała tylko jedno czyste konto – w meczu z Andorą.
• Polska nie wygrała żadnego z czterech poprzednich meczów.
• Polska wygrała tylko jeden mecz pod wodzą Paulo Sousy.

Hiszpania


Patrząc na postawę reprezentacji Hiszpanii w pierwszym spotkaniu można mieć małą nadzieję na niespodziankę, jednak w tym przypadku bazuje ona głównie na tym, że prawdopodobnie jest to najsłabsza Hiszpania w ostatnich latach. La Furja Roja przystąpiła do tego turnieju bez kilku gwiazd i nie popisała się w pierwszej rywalizacji. Podopieczni Luisa Enrique zdominowali przeciwnika, jednak nie potrafili tego wykorzystać i marnowali doskonałe okazje bramkowe. Nie popisał się przede wszystkim Alvaro Morata, który spektakularnie spudłował po prezencie od Szwedów.

Polacy powinni szukać swoich szans w kontrach, a Szwedzi mieli dwie idealne okazje do zdobycia bramki, co pokazuje, że sytuacje powinny być, sęk w tym, czy Biało-Czerwoni będą potrafili je wykorzystać, ponieważ w spotkaniu ze Słowacją raz po raz pudłowali.

Niekorzystną wiadomością dla polskiego zespołu jest fakt, że Hiszpania musi to spotkanie wygrać po remisie ze Szwedami. Mam wrażenie, że Biało-Czerwonym byłoby łatwiej zagrać z tym przeciwnikiem, gdyby miał na koncie trzy punkty i stosunkowo bezpieczną sytuację, a tak nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę.

Sprawdź, gdzie oglądać Euro 2020.

Statystyki Hiszpania:
• La Furia Roja jest niepokonana we wszystkich rozgrywkach od 13 października.
• Hiszpanie w pierwszym meczu Euro 2020 podzielili się punktami ze Szwecją.
• Hiszpania wygrała ostatnie spotkanie z Polską w stosunku 6:0. 
• Hiszpania ma aktualnie serię dziewięciu kolejnych spotkań bez porażki, ale aż pięć z tych meczów zremisowali.
• Hiszpania strzeliła przynajmniej trzy gole w trzech poprzednich meczach domowych z Polską.
• Hiszpania nie straciła nawet jednego gola w obu meczach z reprezentacją Polski w XXI wieku.
• Hiszpania w każdym meczu przeciwko reprezentacji Polski strzeliła przynajmniej jedną bramkę.
• Hiszpania nie straciła więcej niż jednego gola w meczu od 2018 roku.
• Reprezentacja Hiszpanii nigdy w historii nie straciła gola w meczu domowym z reprezentacją Polski.

blank

Zakłady bukmacherskie – oferta na mecz

Superbet Zakłady Bukmacherskie to jeden z najnowszych legalnych bukmacherów, jednak swoją ofertą zawstydza swoich konkurentów. W jego ofercie odnaleźć można wiele ciekawych zdarzeń i promocji bukmacherskich na nadchodzące mecze.

Analitycy sportowi zakładów bukmacherskich działają na najwyższych obrotach, aby udostępniać dla Was aktualne statystyki i szanse drużyn w rywalizacjach piłkarskich. Jak sytuacja wygląda w tej chwili? Słaba postawa Polaków w defensywie ma tutaj swoje uzasadnienie. Tym razem specjaliści wskazują, że Hiszpania powinna wygrać mecz z Polską, ale warto przemyśleć również typy na posiadanie piłki, które są dostępne w Superbet po rejestracji ze specjalnym kodem promocyjnym. Hiszpania w spotkaniu ze Szwecją wymieniła najwięcej podań na turnieju i można zakładać, że z Polską będzie podobnie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Tagi

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.