No image

Mariusz Stępiński potwierdził, że jest w dobrej dyspozycji i że nie zamierza odpuszczać walki o wyjazd na mundial. Napastnik Chievo Verona w niedzielne popołudnie strzelił bramkę w wygranym przez jego drużynę meczu z FC Crotone 2:1. Dla napastnika reprezentacji Polski był to piąty gol w obecnym sezonie Serie A.

Jeszcze w okresie ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski można było odnieść wrażenie, że selekcjoner Adam Nawałka nie ma wielu kandydatów-napastników, których może zabrać na mistrzostwa świata. Wówczas poza Robertem Lewandowskim pozostali polscy snajperzy spisywali się słabo. W ostatnich tygodniach się to jednak zmieniło i dzisiaj rywalizacja jest pasjonująca. O mundial walczą m.in. Jakub Świerczok, Dawid Kownacki, Kamil Wilczek, Łukasz Teodorczyk, Krzysztof Piątek i wspomniany już Stępiński.

Ten ostatni kolejny raz sprawdził się w roli jokera. Były gracz Ruchu Chorzów wszedł na boisko w 71. minucie, zmieniając Roberto Inglese. Wówczas gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Valtera Birsy. Nasz napastnik nie potrzebował dużo czasu, by zaznaczyć swoją obecność na boisku. Już w 82. minucie podwyższył prowadzenie Chievo. W samej końcówce goście wprawdzie zdobyli gola (jego autorem był Marco Tumminello), ale ostatecznie trzy punkty zostały w Weronie.

Stępiński ma na koncie pięć bramek w Serie A. Co ciekawe, cztery z nich strzelił wchodząc na boisko jako rezerwowy.