No image

Choć obecnie większość piłkarzy przebywa na zgrupowaniu kadry to w Serie B walka o awans trwa w najlepsze. Co więcej swój udział mają w tym nasi Stranieri, którzy w komplecie wystąpili w ostatniej kolejce. Na włoskich boiskach mogliśmy zobaczyć popisy Radosława Murawskiego, Przemysława Szymińskiego, Pawła Dawidowicza oraz Tomasza Kupisza.

Zacznijmy od trójki z Palermo, które dopiero po raz trzeci w sezonie wyszło w komplecie Rosanero. Polacy zagrali od pierwszej do ostatniej minuty, a ich drużyna pokonała Carpi 4-0. Najwyższe noty za to spotkanie otrzymał Paweł Dawidowicz, którego portal corrieredellosport.it ocenił na 7.5/10. Przemysław Szymiński i Radosław Murawski również mogą zaliczyć spotkanie do udanych gdyż obaj dostali notę 6.5/10. Po tym zwycięstwie Palermo zmniejszyło starte do drugiego Frosinone. Obecnie Rosanero tracą już tylko jeden punkt do miejsca premiowanego awansem i mają rozegrane jedno spotkanie mniej.

Nieco mniej udanie swój występ będzie wspominał Tomasz Kupisz. Polak co prawda spędził na boisku 90 minut ale jego Cesena tylko zremisowała z Perugią 1-1. Tym razem Kupisz zagrał na prawym skrzydle i był jedynym obcokrajowcem w składzie swojej drużyny. Portal corrieredellosport.it ocenił jego występ na 5/10.

Serie B – 32. kolejka
Palermo 4-0 Carpi
Coronado (k.) 18, 47 i 76, La Gumina 67

Sędzia: Ghersini D.
Żółte kartki: Brosco (Carpi)

Palermo : Pomini – Dawidowicz, Rajković, Szymiński – Rolando (85′ Fiore), Gnahore, Jajalo (75′ Fiordilino), Murawski, Rispoli – Coronado, La Gumina (79′ Moreo).

Carpi : Colombi – Brosco, Anibal, Ligi – Pachonik, Verna (68′ Jelenić), Mbaye, Garritano (77′ Saric), Bittante, Nzola, Sabbione (52′ Melchiorri).

 

 

 

Tagi

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.