No image

Po środowym wieczorze nasze polskie duo z Napoli może być bardzo zadowolone. Ich zespół pokonał Udinese 4-2, a obaj Polacy walnie się do tego przyczynili. Bramkę na 3-2 zdobył Arkadiusz Milik, a asystę zaliczył Piotr Zieliński. Co dla naszych zawodników ważne, w dzisiejszej kolejce stratę punktów zaliczył Juventus, który tylko zremisował z Crotone. Napoli jest więc nadal w grze o mistrzostwo Włoch.

Mecz nie rozpoczął się zbyt udanie dla wicelidera Serie A. W 41. minucie Pepe Reine pięknym uderzeniem pokonał Jankto i wyprowadził Udinese na prowadzenie. Napoli jednak nie czekało długo i szybko odpowiedziało. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Piotr Zieliński wypuścił Lorenzo Insigne, który pięknym zwodem minął rywala i wyrównał stan meczu.

Udinese po przerwie postanowiło nieco mocniej zaatakować co zaowocowało drugą bramką. Bramkarza Napoli pokonał Inglesson i na tablicy wyników pojawił się rezultat 2-1. Napoli jednak znów szybko się ocknęło i już 9 minut później wyrównało stan meczu. Po pięknym dośrodkowaniu Callejona, gola zdobył Raul Albiol. Od tego momentu Napoli miało już pełną kontrole wydarzeń boiskowych. W 70. minucie groźny strzał na bramkę oddał Callejon, piękną interwencją popisał się Bizzarri. Do piłki dobiegł jednak Arkadiusz Milik i dobił strzał swojego kolegi. Była to druga bramka Polaka w trzecim meczu po powrocie na boisko. Zaraz po tym golu obaj kadrowicze opuścili boisko. W 75. minucie Napoli wyprowadziło ostateczny cios, a kolejne podanie Callejona na bramkę zamienił Tonelli.

Napoli po wygranej z Udinese ma na swoim koncie 81 punktów. O cztery punkty więcej uzbierał Juventus. Wydaję się jednak, że kluczowy mecz o mistrzostwo rozegra się za tydzień w Turynie, gdzie właśnie Stara Dama będzie podejmować Neapolitańczyków.