No image

Eurosport to jedna z największych na świecie sieci telewizyjnych nadających audycje o tematyce sportowej. Z niewielkimi przerwami Eurosport działa od 1989 roku, w tym roku świętuje więc trzydziestolecie istnienia.

Ta należąca do firmy Discovery Inc. grupa telewizyjna składa się z dwóch wiodących kanałów: Eurosport 1 oraz Eurosport 2. Jest dostępna dla telewidzów w pięćdziesięciu czterech krajach świata, nadając swój program w dwudziestu różnych językach. W Polsce Eurosport to najchętniej oglądany telewizyjny kanał sportowy, obecny na rynku od 1996 roku. Uznanie telewidzów wyrażono między innymi w 2010 roku, kiedy to Eurosport został uhonorowany nagrodą Telekamery przyznawaną przez tygodnik Tele Tydzień dla najlepszego kanału sportowego.

Eurosport 1 i Eurosport 2

Eurosport jest siecią transmitującą najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie. W Polsce Eurosport posiada prawa do transmisji blisko 120 wydarzeń z różnych dziedzin sportu, w zależności od sezonu sportowego, dlatego też każdy kibic powinien znaleźć coś dla siebie w przebogatej ofercie sieci. Najważniejszym wydarzeniem, do jakiego sieć zakupiła prawa, są bez wątpienia Igrzyska Olimpijskie – zarówno letnie, jak i zimowe. Eurosport jest oficjalnym nadawcą tego wydarzenia w Polsce we wszystkich dyscyplinach do 2024 roku.

Oprócz tego stacja pokazuje na swoich antenach najbogatszą ofertę sportów zimowych (zarówno zmagania o Puchar Świata w konkretnych dyscyplinach, jak i konkursy o Mistrzostwa Świata). Nawiązując współpracę z takimi organizacjami jak FIS (narciarstwo klasyczne i alpejskie), IBU (biathlon), ISF (snowboard) czy ISU (łyżwiarstwo) Eurosport jest stacją transmitującą najważniejsze wydarzenia sportowe w tych dziedzinach. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku sportów letnich: Eurosport jest stacją relacjonującą najbardziej atrakcyjne rozgrywki piłkarskie (m. in. Liga Europy, Ekstraklasa), kolarskie (m. in. Tour de France, Giro d’Italia), tenisowe (turnieje wielkoszlemowe) czy lekkoatletyczne (Diamentowa Liga).

Eurosport na żywo i live stream online

Eurosport można w sposób legalny oglądać w polskim Internecie za pomocą platformy Eurosport live stream online. Umożliwia ona oglądanie transmisji na żywo oraz archiwalnych materiałów na żądanie. Opłata za korzystanie z tej platformy wynosi 9 zł miesięcznie w przypadku umowy na jeden rok lub 15 zł w przypadku jednomiesięcznego zobowiązania. Istnieje również możliwość wykupienia całorocznego dostępu do Eurosport Playera, który wyceniono na 89 zł. Drugim legalnym źródłem odbioru sieci Eurosport w Polsce jest zakup pakietu IPLA SPORT w serwisie IPLA, oferującym wideo na życzenie. Koszt takiej usługi wynosi 20 zł miesięcznie.

Jako najpopularniejszy kanał sportowy w Polsce, Eurosport dostępny jest niemal we wszystkich telewizjach kablowych oraz na wszystkich platformach satelitarnych w naszym kraju. W zależności od planów taryfowych, opłaty za dostęp do Eurosportu różnią się, dlatego też należy skontaktować się ze swoim operatorem w celu uzgodnienia optymalnego planu. Na ten moment Eurosport nie jest dostępny bezpłatnie za pomocą otwartej telewizji naziemnej.

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.