No image

Kolejny sezon nowego sezonu wyścigów F1 zbliża się coraz szybciej. krokami. Nadchodzące wyścigi grand prix powodują potężniejsze emocje wśród miłośników niżeli w ostatnich latach.

Jednoznacznie czynnikiem niesamowicie olbrzymiego zainteresowania Formułą 1 jest powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Kubica po bardzo długiej przerwie wróci do wyścigów Formuły 1 jako pierwszy kierowca teamu Williams.

Kubica w F1

Nowinki o powrocie polskiego zawodnika do wyścigów F1 widniały w mediach od bardzo dawna lat a w owym roku wiadomości te stają się faktem. Jedyny polski rajdowiec w historii grand prix wróci do wyścigów jako kluczowy kierowca drużyny Williams zaś pierwsze grand prix wyścig z Robertem Kubicą odbędzie się 17.03.2018.

Polski zawodnik został ogłoszony kierowcą zespołu Williams F1 Racing. Jest to brytyjska drużyna którego kierowcy od dużej liczby biorą udział w GP F1. Od 2014 r pojazdy drużyny Williams konstruowane są na silnikach Mercedesa. Powrót Polaka został uroczyście ogłoszony w listopadzie 2018 roku. Zaraz po ogłoszeniu informacji o tym, iż Polak będzie kierowcą w roku 2019, ogłoszono również że Orlen Polski Koncern Naftowy został sponsorem zespołu Williams.

F1 jak oglądać F1 w telewizji sezon 2019?

Prawa telewizyjne do pokazywania grand prix na obszarze Polski posiada grupa Eleven. Jak niedawno zostało zakomunikowane, kanał Eleven online będzie transmitować wszystkie wyścigi Formuły 1 na żywo, kwalifikacje ale takze treningi rozpoczynające wyścigi. Komentatorzy Eleven Sports oświadczyli również, iż dostępne będzie także studio, wyjątkowe programy publicystyczne, oraz artykuły dotyczące Roberta Kubicy, grand prix i pozostałych materiałów związanych z wyścigami F1.

Stacja Eleven Sports live można śledzić w ofercie wielu platform tv oraz live online. Stacje z rodziny Eleven udostępniane są u wielu telewizji satelitarnych jak również w wielu kablowych a dodatkowo za pośrednictwem platform online dostępnych online. Najpowszechniejszą z nich jest portal Player plus w którym za miesiąc dostępu do stacji Eleven należy zapłacić 15 zł. Po kupnie usługi, nabywca uzyskuje dostęp do wszystkich transmisji online jakie pokazywane są na kanałach Eleven Sports w tym też wyścigi grand prix Formuły 1.

Formuła 1 sezon 2019

Sezon zainauguruje się w marcu w Australii. Pierwsze GP zostało zaplanowane wyścig został ustalony na 17.03.2019 natomiast już dwa dni wcześniej będzie można śledzić treningi z udziałem wszelakich zespołów F1, w tym jeszcze zespołu Roberta Kubicy. W marcu i kwietniu na sympatyków Formuły 1 czekają grand prix w Bahrajnie ale też Chinach. Pod koniec kwietnia F1 rozpocznie serię wyścigów w Europie, które potrwają aż do września 2019. W tym okresie Formuła 1 odwiedzi m.in. Francję, Hiszpanię, Niemcy, Włochy.

We wrześniu wyścigi przeprowadzą się do Azji a niedługo potem do Ameryki Północnej i Południowej. Sezon Formuły 1 dokona się na początku grudnia 2019 grand prix f1 Abu Zabi. Razem w 2019 roku zaplanowanych zostało dwadzieścia jeden wyścigów formuły 1.

W sezonie 2019 do startu zgłosiło się dziesięć drużyn formuły 1, a każda ekipa reprezentowany będzie poprzez dwóch podstawowych kierowców i możliwych kieroców f1 rezerwowych.

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.