No image

Nowy sezon kolejnego sezonu F1 zbliża się coraz większymi Nadciągające wyścigi tworzą ogromniejsze emocje pośród krajowych fanów F1 niż choćby w minionych latach. Oczywiście powodem naprawdę wielkiego zainteresowania F1 jest powrót Roberta Kubicy do formuły 1. Kubica po wielu latach wróci do wyścigów F1 jako główny kierowca drużyny Williams.

Kubica w F1

Nowinki o powrocie Kubicy do F1 pojawiały się w środowisku od dużej liczby lecz w tym roku plotki owe stały się prawdą. Jedyny polski rajdowiec w historii grand prix wróci do wyścigów jako kluczowy kierowca zespołu Williams zaś pierwszy wyścig z udziałem Kubicy odbędzie się 17.03.

Polak został ogłoszony kierowcą drużyny Williamsa. Jest to brytyjska drużyna którego kierowcy od wielu sezonów biorą udział w GP Formuły 1. Od 2014 r bolidy teamu Williams produkowane są na napędach Mercedesa. Powrót Polaka został hucznie okrzyknięty w listopadzie minionego r. Natychmiast po ogłoszeniu informacji o tym, że Kubica będzie głównym kierowcą w roku 2019, poinformowano też iż Orlen Polski Koncern Naftowy został sponsorem teamu.

Formuła 1 gdzie oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do nadawania grand prix w Polsce dysponuje kanał Eleven Sports. Jak niedawno zostało zakomunikowane, kanał Eleven Sports live będzie transmitować wszystkie grand prix F1 stream, kwalifikacje ale również treningi otwierające każdy weekend z F1. Redaktorzy Eleven Sports zadeklarowali również, że dostępne będzie dodatkowo studio, szczegółowe programy publicystyczne, czy też artykuły dotyczące polskiego kierowcy, grand prix i wszelkich materiałów związanych z Formułą 1.

Stacja Eleven online można obejrzeć w pakietach wielu platform tv czy też w internecie. Stacje Eleven dostępne są u wielu operatorów satelitarnych ale też wielu kablowych a ponadto za pośrednictwem platform dostępnych online. Najsłynniejszą z nich jest serwis Player+, w którym za miesiąc dostępu do źródeł Eleven Sports należy zapłacić 15 pln. Po wykupieniu systemu, osoba otrzymuje dostęp do wszelkich transmisji sportowych które pokazywane są na kanałach Eleven Sports w tym dodatkowo grand prix F1.

F1 sezon 2019

Sezon rozpocznie się w marcu GP w Australii. Premierowy na 17 marca tymczasem już 2 dni przed będziesz mógł obserwować treningi z udziałem wszystkich teamów, w tym jeszcze teamu Kubicy. W marcu i kwietniu na kibiców F1 czekają wyścigi grand prix w Bahrajnie a także Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 rozpocznie serię wyścigów w Europie, jakie potrwają aż do września. W tym sezonie F1 odwiedzi między innymi Francję, Hiszpanię, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy.

We wrześniu wyścigi przeprowadzą się do Azji a potem do Ameryki Północnej i Południowej. Sezon skończy się 1. grudnia 2019 r wyścigiem o gp f1 Abu Zabi. W sumie na cały 2019 rok zamierzonych zostało dwadzieścia jeden grand prix f1.

Na rok 2019 do startów zgłosiło się dziesięć teamów f1, a każdy team reprezentowany będzie poprzez dwóch podstawowych kierowców bolidów i dopuszczalnych kierowców bolidów rezerwowych.

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.