No image

Rozpoczęcie wyścigów Formuły 1 coraz bliżej. Nadciągające grand prix budzą ogromniejsze emocje pośród wielbicieli F1 niżeli w zeszłych latach. Naturalnie powodem tak wyjątkowego zainteresowania Formułą 1 jest powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Polski zawodnik po nadzwyczajnie długiej przerwie powróci na tory Formuły 1 jako czołowy kierowca teamu Williams.

Kubica w Formule 1

Nowinki o powrocie Kubicy do wyścigów F1 widniały w dziennikach od bardzo dawna lat wszak w owym roku wzmianki owe stają się faktem. Jedyny Polak w historii grand prix powróci do wyścigów jako główny kierowca zespołu Williams zaś premierowy z Kubicą odbędzie się 17 marca.

Robert Kubica został kierowcą drużyny Williams F1. Jest to brytyjski zespół którego kierowcy od wielu sezonów biorą udział w wyścigach Formuły 1. Od 2014 r bolidy drużyny Williams tworzone są na napędach Mercedesa. Powrót Kubicy został oficjalnie ogłoszony pod koniec listopada 2018 r. Szybko po ogłoszeniu wieści o tym, iż Kubica będzie jednym z dwóch pierwszych kierowców formuły 1 w roku 2019, stwierdzono też iż PKN Orlen został sponsorem drużyny Williams.

F1 w jaki sposób oglądać F1 w telewizji sezon 2019?

Prawa telewizyjne do transmitowania F1 na obszarze Polski posiada kanał Eleven Sports. Jak już zostało zapowiedziane, stacja Eleven live będzie transmitować wszystkie grand prix F1, eliminacje ale też treningi inaugurujące każdy weekend z Formułą 1. Dziennikarze Eleven Sports zadeklarowali również, iż dostępne będzie również studio, fachowe programy publicystyczne, oraz artykuły dotyczące polskiego kierowcy, wyścigów i wszelakich materiałów związanych z Formułą 1.

Stacja Eleven online można śledzić w pakietach wielu platform telewizyjnych ale takze live online. Kanały z grupy Eleven udostępniane są u wielu telewizji satelitarnych oraz wielu kablowych a dodatkowo za pośrednictwem kilku platform online dostępnych online. Najpopularniejszą z platform jest portal Player+, w jakim za miesięczny dostęp do stacji Eleven należy zapłacić 15 zł. Po wykupieniu usługi, osoba otrzymuje dostęp do wszelakich emisji które pokazywane są na stacjach Eleven w tym jeszcze wyścigi grand prix F1.

Oglądaj na żywo wyścigi Formuły 1: https://www.mecze24.pl/formula-1

F1 sezon 2019

Nowy sezon rozpocznie się w marcu gp Australii. Pierwsze grand prix F1 zostało zaplanowane wyścig został ustalony na 17 marca tymczasem już 2 dni wcześniej będziesz mógł obserwować treningi z udziałem wszelkich drużyn F1, w tym też drużyny Roberta Kubicy. W marcu i kwietniu na miłośników F1 czekają wyścigi w Bahrajnie ale też Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 zapoczątkuje serię gp w Europie, które potrwają aż do września 2019. W tym okresie seria F1 odwiedzi m.in. Francję, Niemcy, Włochy.

We wrześniu GP F1 przeprowadzą się do Azji a wkrótce do Ameryki płn i płd Sezon Formuły 1 zamknie się 1. grudnia 2019 r GP Abu Zabi. Razem w 2019 r ustalonych zostało dwadzieścia jeden grand prix f1.

Na sezon 2019 do F1 zgłosiło się dziesięć teamów, a każdy zespół f1 reprezentowany będzie przez 2 czołowych kieroców f1 i dopuszczalnych zawodników rezerwowych.

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.