No image

Jeśli zakładami bukmacherskimi zajmujesz się od lat, doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, jak ważna jet analiza kursów poszczególnych zdarzeń. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z typowaniem wyników sportowych, powinieneś zdawać sobie sprawę z faktu, że kursy bukmacherskie to jeden z najważniejszych elementów całej zabawy. To dzięki nim możesz zorientować się, jak przedstawia się prawdopodobieństwo zakończenia meczu konkretnym wynikiem.

Jakie prawdopodobieństwo zdarzenia? 

Analizując ofertę bukmacherów naziemnych oraz internetowych z pewnością trafisz na różne kursy, czyli liczbowe zapisy prawdopodobieństwa wystąpienia określonego rezultatu w meczu. Zasada określania kursów jest dość prosta: zwykle im większy faworyt, tym niższy kurs. Przykładowo: drużyna zajmująca pierwsze miejsce w lidze krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa podejmuje na własnym boisku zespół ze strefy spadkowej. Kurs na gospodarzy wynosi 1,06, na gości: 12,00, kurs na remis to 6,00. W takim przypadku faworyt jest zdecydowany i w opinii bukmacherów każdy wynik poza zwycięstwem drużyny gospodarzy będzie sporym zaskoczeniem.

Pewniaki i niespodzianki

Drużyny o niskich kursach (zdarzają się nawet kursy 1,01) to tzw. pewniaki w żargonie bukmacherskim. Zwykle rzeczywiście wysoko wygrywają ze słabeuszami, jednak dla ciebie to mało istotne – obstawiając mecze po kursie 1,01, praktycznie nic nie zarobisz. Inaczej w przypadku drużyn z wysokim kursem – choć prawdopodobieństwo ich zwycięstwa lub remisu jest zwykle bardzo niskie, to właśnie one mogą przynieść ci największe zyski. Oczywiście, niespodzianki w sporcie się zdarzają: przypomnij sobie, ile raz teoretycznie słabszy zespół potrafił pokonać murowanego faworyta? Licząc na taki obrót sprawy, możesz zarobić najwięcej, takim zakładom towarzyszom również największe emocje.

Analiza kursów

Bardzo istotne w kontekście wyboru kursów bukmacherskich jest analizowanie ich wysokości u poszczególnych bukmacherów. Bardzo często w zależności od bukmachera, te same zdarzenia mają inne kursy. Być może nie są to duże różnice, (zwykle rzędu 0,05-0,10), jednak przy odpowiednio wysokiej stawce na tego typu rozbieżnościach możemy nieźle zarobić.

Właśnie dlatego, tak istotne jest nieustanne analizowanie kursów bukmacherskich i porównywanie ich ze sobą. Więcej o tym, jak czytać kursy u bukmachera znajdziesz na https://laczynaspasja.pl/o-czym-informuja-nas-kursy-bukmacherskie-i-jak-ocenic-ich-oplacalnosc/. Zobacz też, gdzie warto założyć konto, by korzystać z promocji na start: https://laczynaspasja.pl/bonus-bez-depozytu-obstawianie-zakladow-sportowych-bez-ryzyka/https://betgol.pl/kody-promocyjne

Tagi

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.