No image

Ile osób byśmy nie zapytali o to, dlaczego piłka nożna jest ulubionym sportem Polaków, to najczęściej usłyszymy, że po prostu gwarantuje niesamowite emocje. Tak jak na polityce i leczeniu na futbolu znają się wszyscy, więc jest to jeden z najpopularniejszych tematów wszystkich imprez. Zaznaczyć należy, że przede wszystkim męskich imprez. Z drugiej strony z meczami piłki nożnej w czasie różnego rodzaju mistrzostw, eliminacji czy też rozgrywek krajowych lub lokalnych przegrywają spektakle teatralne, koncerty czy też wystawy.

Czy chodzi tylko o gole?

Kibicowanie piłkarzom to pewnego rodzaju rytuały, planowanie spotkań towarzyskich, które odbywają się w lokalach albo w domach. Takie wspólne kibicowanie ma w sobie coś jednoczącego, wyzwalającego pozytywne emocje. Poza tym cała infrastruktura, odpowiednie stroje, specjalne zakłady bukmacherskie oraz szereg historii o znanych piłkarzach i najlepszych brakach sezonu to elementy, dla których spotykamy się, by razem oglądać mecz i potem by godzinami go komentować. Fenomen piłki nożnej oczywiście przekłada się również na zarobki piłkarzy, ich udział w reklamach czy też nadzwyczajną sławę.

Sport dla każdego?

Inwestycja w Orliki spowodowała, że w bardzo krótkim czasie wiele osób zaczęło aktywnie spędzać czas. Tą dyscypliną sportu najczęściej jest piłka nożna, ale zarówno dziecięce, jak i dorosłe (a tym kobiece) drużyny rosną w siłę. Wszak jest to sport dla każdego i nie wymaga wysoko specjalistycznego sprzętu ani idealnych warunków. Niezależnie od tego czy trenujemy na profesjonalnej murawie, czy też na uklepanym boisku między blokami zasady się nie zmieniają i zawsze chodzi o trafienie piłką do bramki przeciwnej drużyny oraz oczywiście o bronienie swojej. Poza ćwiczeniem kondycji football to również doskonała lekcja pracy zespołowej oraz okazja do przebywania na świeżym powietrzu. Ważną kwestią również jest to, że ten sport nie wymaga nakładów finansowych, a daje tak ogromną frajdę i dzieciom i dorosłym, że warto inwestować czas i po prostu grać w najlepsze.

Dla wielu osób rozgrywki ligowe, świetne mecze lub te bardzo lokalne są doskonałym pretekstem, by wyrazić solidarność z drużyną. To niemal religia i okazja do podkreślania tego, że jest się częścią pewnej wspólnoty. Stąd właśnie obok drużyny wyrastają fankluby, a nawet pewnego rodzaju subkultury, które kibice tworzyli i nadal tworzą. Oby tylko hasłem naczelnym zawsze był sport i tylko sport.

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.