No image

Dość wielu z nas zastanawia się nad tym jak kopać bitcoina? i co najważniejsze nie jest to wybitnie trudne, choć na sam początek trzeba rzecz jasna zainwestować w elektronikę niezbędną do kopania kryptowalut. Mowa tu konkretnie o tym, że nie da się tego robić za pomocą telefonu z odpowiednią aplikacją. Opcja ta rzecz jasna odpada i co równie istotne typowy laptop też sobie raczej nie poradzi, bo to zajęcie dla komputera stacjonarnego ze znacznym zapotrzebowaniem na energię elektryczną i dlatego też liczy się tu nie tylko to, że taki sprzęt kopie kryptowaluty takie jak bitcoin, ale też i to, że robi to dostatecznie wydajnie. Dla jakiejś części z nas ta wydajność nie jest wystarczającą i co równie ważne inwestowanie u brokera zaliczane do krótkoterminowych jakaś część z nas uznaje za opcję lepszą. Sekret tkwi w tym, że inwestuje się jakieś kilkanaście razy dziennie i to za pomocą aplikacji na telefon. W te najlepsze dni można sporo zarobić, ale takie trafiają się raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. W pozostałe inwestuje się w inne opcje takie jak surowce lub czeka.

jak kopać bitcoina

Fot. Wpadington / shutterstock.com

Konieczność zainwestowania.

Zastanawiający się nad tym „Jak kopać bitcoina?” muszą niestety sobie poczytać o koparkach do kryptowalut, a takowe to inwestycja, jeśli chodzi o ten dobry początek. Kluczowe znaczenie ma też i to, że sprzęt uznawany za bardzo dobry jakieś dwa lata temu dziś jest raczej tym średnim. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że elektronika szybko się starzeje i co równie ważne ceny energii elektrycznej także rosną. Wpływa to rzecz jasna na zysk z godziny pracy takiej koparki. Takową trzeba raz na jakiś czas przynajmniej nieco zmodernizować, po to by dawała sobie radę z tym dość wymagającym zadaniem w sensie sprzętowym. Sprytni ludzie podobnie jak piłkarze postępują w sposób dość rozbudowany. Jednym słowem inwestują w koparkę, ale także skupiają się na inwestycjach u brokera, po to by mieć jak największy zysk w dosłownie każdej godzinie.

Kilka wzmianek o kosztach.

Cenne i praktyczne porady powiązane z kopaniem bitcoina dotyczą też zużycia energii elektrycznej. Ten parametr jest bardzo istotnym, bo cena kilowatogodziny to nie wartość stała. Wiele znaczy też i to, że początkowe zainwestowanie w sprzęt także znaczy sporo. Właśnie z tej przyczyny jakaś część z nas wychodzi na plus po kilku miesiącach podliczając wszystkie koszty tej inwestycji. Wiele znaczący problem tkwi też i w tym, że najpierw na taką inwestycję trzeba zaoszczędzić, a dla jakiejś części z nas oznacza to wyjazd na kontrakt za granicę.

Inne istotne wzmianki.

Ludzie inwestujący w koparkę do bitcoina i do innych kryptowalut patrzą też na sprawę pod nieco innym kątem. Mowa tu dokładnie o tym, że taka koparka robi swoje sama, a osoba, która zainwestowała w takową nie musi już pracować. W tym tkwi spora zaleta, bo elektronika wykonuje tę dość złożoną pracę i zarabia, a właściciel sprzętu może robić z czasem co tylko chce. Utrudnienie tkwi wyłącznie w tym, że kryptowaluty tak samo jak i surowce nie mają stałej wartości. Dosłownie co dzień ustala ją giełda i dlatego ta opłacalność do jakiegoś stopnia jest zmienną.

Udostępnij

About Author

Polecane wpisy

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.