fortuna

Erwin Żelazny tylko dla ePilka.pl: Chcę grać dla Polski!

Rezerwowy bramkarz grającego w Ligue 1 FC Nantes, który ma 22 lata tylko dla ePilka.pl deklaruje chęć gry dla reprezentacji Polski!

– Chcę grać dla Polski! Mam polski paszport, chociaż nie mówię po polsku, bardzo chcę się nauczyć tego języka  – powiedział piłkarz klubu, którego właścicielem jest Waldemar Kita.

-Mój dziadek, jest Polakiem, ale gdy mój tata miał 20 lat wyemigrowali do Francji. Tam się urodziłem i grałem we francuskich młodzieżówkach, ale nigdy nie zapowiadałem, że nie będę chciał grać dla Polski – mówi bramkarz.

-Wiem, że reprezentacja Polski nie osiąga takich wyników jak Francja, ale patrząc na bramkarzy, szczerze mówiąc ciężej byłoby  wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce ”Biało-Czerwonych”. Macie fantastycznych bramkarzy takich jak np. Szczęsny, Boruc, Tytoń czy Cierzniak, ale mam nadzieję, że gdy wywalczę sobie miejsce w Nantes, będę mógł dołączyć do tego grona – zapowiada Żelazny.

Do tej pory 22-letni golkiper był powoływany tylko do francuskich młodzieżówek. W tym sezonie w barwach pierwszego zespołu nie zagrał jednak żadnego meczu.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.