Takiej sytuacji dawno nie było. W każdej z pięciu najsilniejszych lig w Europie mamy swojego przedstawiciela. Co więcej w czterech z nich Polacy mają szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu!

O mistrzostwo Anglii walczy obecnie trzech Polaków. Obecnie liderem jest Chelsea, jednak tyle samo punktów ma Manchester United, którego piłkarzem jest Tomasz Kuszczak. Trzecią pozycję zajmuje Arsenal Londyn, w którego bramce coraz lepiej radzi sobie Łukasz Fabiański. Zmiennikiem podstawowego bramkarza reprezentacji Polski jest Wojciech Szczęsny.

W ostatniej kolejce Ligue 1 dzięki bramce Ludovica Obraniaka na pierwszą pozycję w tabeli wysunęło się OSC Lille. Zespół Polaka mogą jednak wyprzedzić Rennes lub Olympique Marsylia, którzy mają jeden mecz zaległy. Dziewiątą pozycję zajmuje AJ Auxerre Dariusza Dudki i Ireneusza Jelenia, które nadal może się liczyć w walce o mistrzostwo Francji, ponieważ do lidera traci tylko pięć punktów.

Prowadzony przez Jose Mourinho Real Madryt w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze i ma dużą szanś na zdetronizowanie w tym sezonie FC Barcelony. „Królewscy” nie przegrali jeszcze żadnego spotkania, a po dwunastu kolejkach mają punkt przewagi nad odwiecznym rywalem. Udziału w sukcesach zespołu nie ma niestety Jerzy Dudek, który nie zagrał ani minuty, a po wyleczeniu kontuzji ponownie zasiadł na ławce rezerwowych.

Pozycję lidera Bundesligi zajmuje „najbardziej polska” drużyna, czyli Borussia Dortmund. Zespół, w którym dużą rolę odgrywają Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski gra fantastycznie i po 13. kolejkach ma siedem punktów przewagi nad drugim Mainz.

Najmniejszą szansę na mistrzostwo swojego kraju ma Artur Boruc, który po doznaniu kontuzji przez Sebastiana Freya jest pierwszym bramkarzem Fiorentiny. Drużyna z Florencji spisuje się obecnie poniżej oczekiwań i zajmuje dopiero 13. pozycję w tabeli Serie A. W zespole mają jednak nadzieję na awans do Ligi Europy. Do miejsca gwarantującego udział w tych rozgrywkach brakuje Fiorentinie zaledwie pięciu punktów.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.