Tak przynajmniej uważają Francuzi. Ostatnio głośno zrobiło się wokół plebiscytu Złotej Piłki, organizowanej przez magazyn „France Football”, po raz pierwszy od 2010 roku bez współpracy z FIFA. Wszystko za sprawą reakcji, jaka pojawiła się ze strony wybitnego polskiego piłkarza.
 
W dzisiejszym świecie media społecznościowe odgrywają dużą rolę, w szczególności w życiu znanych osób. Tak było i tym razem, ponieważ to z powodu Tweetera rozgorzała dyskusja na temat słuszności wyborów przedstawionych w plebiscycie. Po ogłoszeniu wyników, Lewy za pomocą tweeta skomentował wyniki określeniem „Le Cabaret”, wcześniej pojawił się też wpis z użyciem rozbawionych emotikonów. Piłkarz znany jest z powściągliwości w takich sytuacjach, jednak nie może nas dziwić, że tym razem postanowił zareagować. Z tyloma osiągnięciami na kontach, każdy mógłby poczuć się niedoceniony, biorąc pod uwagę fakt, że w zeszłym roku przyznano mu znacznie wyższą pozycję – było to czwarte miejsce. W szczególności, że Złota Piłka uchodzi za najbardziej prestiżowy tego typu plebiscyt, w którym najlepszego zawodnika wybiera po jednym dziennikarzu z aż 173 krajów świata.
 
Lewandowskiego wyprzedziły takie nazwiska jak m.in. Algierczyk RiyadMahrez, Anglik Jamie Vardy czy Portugalczyk Rui Patricio. Dwóch pierwszych doprowadziło Leicester do mistrzostwa Anglii a Patricio wywalczył złoto EURO 2016, jednak ich osiągniecia wciąż pozostają w tyle w zestawieniu z naszym polskim piłkarzem. Pojawiają się głosy, że ocenienie Vardy’ego wyżej wynika z faktu, że Bundesliga nie jest doceniania na świecie, bo liga angielska czy hiszpańska budzą większe zainteresowanie kibiców. Ostatnia Złota Piłka dla piłkarza Bundesligi została przyznana w 1996 r. dla Matthiasa Sammera. To bardzo długi okres czasu, biorąc pod uwagę fakt, że w minionym dwudziestoleciu niemieckie kluby wygrały Ligę Mistrzów już trzykrotnie (1997 r. Borrusia D. a Bayern w 2001 i 2013).  Także  samareprezentacja Niemiec zdobyła mistrzostwo świata oraz sześć innych medali mistrzostw świata i Europy.
 
A Ty jak oceniasz Bundesligę? Jesteś kibicem któregoś z niemieckich klubów? Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w ocenie wyników kolejnych meczy któregoś z nich, przygotowaliśmy dla ciebie expekt kod promocyjny. Oczywiście jeśli chcesz, możesz wybrać inną, jakąkolwiek drużynę i skorzystać z dawki emocji i rozrywki jaką daje współpraca z nami a także możliwości zarobienia przy tym. Połączenie przyjemnego z pożytecznym!
 
Z kolei gdybyś chciał uzyskać więcej informacji o przeszłych plebiscytach Złotej Piłki, wygranych ulubionych drużyn lub zawodników, nie zapomnij skorzystać z możliwości jakie daje Ci agencja seo. Dzięki wpisaniu odpowiedniej frazy bez problemu znajdziesz potrzebne Ci informacje.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.