05.11.2022, g. 14:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Getafe CF vs Cadiz
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.14min.
12.07 X3.15 23.85 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Robert Lewandowski nie zasłużył na Złotą Piłkę?

Tak przynajmniej uważają Francuzi. Ostatnio głośno zrobiło się wokół plebiscytu Złotej Piłki, organizowanej przez magazyn „France Football”, po raz pierwszy od 2010 roku bez współpracy z FIFA. Wszystko za sprawą reakcji, jaka pojawiła się ze strony wybitnego polskiego piłkarza.
 
W dzisiejszym świecie media społecznościowe odgrywają dużą rolę, w szczególności w życiu znanych osób. Tak było i tym razem, ponieważ to z powodu Tweetera rozgorzała dyskusja na temat słuszności wyborów przedstawionych w plebiscycie. Po ogłoszeniu wyników, Lewy za pomocą tweeta skomentował wyniki określeniem „Le Cabaret”, wcześniej pojawił się też wpis z użyciem rozbawionych emotikonów. Piłkarz znany jest z powściągliwości w takich sytuacjach, jednak nie może nas dziwić, że tym razem postanowił zareagować. Z tyloma osiągnięciami na kontach, każdy mógłby poczuć się niedoceniony, biorąc pod uwagę fakt, że w zeszłym roku przyznano mu znacznie wyższą pozycję – było to czwarte miejsce. W szczególności, że Złota Piłka uchodzi za najbardziej prestiżowy tego typu plebiscyt, w którym najlepszego zawodnika wybiera po jednym dziennikarzu z aż 173 krajów świata.
 
Lewandowskiego wyprzedziły takie nazwiska jak m.in. Algierczyk RiyadMahrez, Anglik Jamie Vardy czy Portugalczyk Rui Patricio. Dwóch pierwszych doprowadziło Leicester do mistrzostwa Anglii a Patricio wywalczył złoto EURO 2016, jednak ich osiągniecia wciąż pozostają w tyle w zestawieniu z naszym polskim piłkarzem. Pojawiają się głosy, że ocenienie Vardy’ego wyżej wynika z faktu, że Bundesliga nie jest doceniania na świecie, bo liga angielska czy hiszpańska budzą większe zainteresowanie kibiców. Ostatnia Złota Piłka dla piłkarza Bundesligi została przyznana w 1996 r. dla Matthiasa Sammera. To bardzo długi okres czasu, biorąc pod uwagę fakt, że w minionym dwudziestoleciu niemieckie kluby wygrały Ligę Mistrzów już trzykrotnie (1997 r. Borrusia D. a Bayern w 2001 i 2013).  Także  samareprezentacja Niemiec zdobyła mistrzostwo świata oraz sześć innych medali mistrzostw świata i Europy.
 
A Ty jak oceniasz Bundesligę? Jesteś kibicem któregoś z niemieckich klubów? Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w ocenie wyników kolejnych meczy któregoś z nich, przygotowaliśmy dla ciebie expekt kod promocyjny. Oczywiście jeśli chcesz, możesz wybrać inną, jakąkolwiek drużynę i skorzystać z dawki emocji i rozrywki jaką daje współpraca z nami a także możliwości zarobienia przy tym. Połączenie przyjemnego z pożytecznym!
 
Z kolei gdybyś chciał uzyskać więcej informacji o przeszłych plebiscytach Złotej Piłki, wygranych ulubionych drużyn lub zawodników, nie zapomnij skorzystać z możliwości jakie daje Ci agencja seo. Dzięki wpisaniu odpowiedniej frazy bez problemu znajdziesz potrzebne Ci informacje.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.