Žalgiris Wilno pokonał na wyjeździe Atlantas Kłajpeda 4:3 (1:1) w meczu 29. kolejki litewskiej General Financing A Lygi. Bohaterem spotkania był Kamil Biliński, który pojawił się na boisku w 46. minucie i strzelił dwa gole dla zwycięzców.

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli goście, którzy plasują się na drugiej pozycji w tabeli. Atlantas zamyka tabelę, jednak spadek tego zespołu nie jest przesądzony, dlatego miejscowi nie zamierzali odpuszczać dzisiejszego spotkania.

W 33. minucie Žalgiris objął prowadzenie po trafieniu Pavla Komolova i nic nie wskazywało na to, że piłkarzem z Kłajpedy w jakikolwiek sposób zagrożą faworytom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Sześć minut później wyrównał jednak Gediminas Kruša.

Trener gości, Marek Zub, nie był zadowolony z gry ofensywnej swojego zespołu, dlatego już od pierwszych minut drugiej połowy na boisku zameldował się Kamil Biliński, który zastąpił słabo spisującego się Mantasa Kuklysa.

Polski napastnik już chwilę później trafił do siatki, wyprowadzając Žalgiris na prowadzenie. W 49. minucie było już 3:1 dla przyjezdnych. Po podaniu w pole karne Pavla Komolova, piłkę do własnej bramki skierował Malik N’Diaye.

Dwanaście minut później kontaktowego gola dla Atlantasu strzelił Tino Lagatoras, który popisał się ładnym strzałem głową. W 69. minucie swoją drugą bramkę strzelił jednak Biliński i ustalił wynik spotkania. Polak otrzymał podanie od Povilasa Krasnovskisa, poradził sobie z obrońcą i skierował futbolówkę do siatki.