Terek Grozny pokonał na wyjeździe Wołgę Niżny Nowogród w 42. kolejce rosyjskiej Piremjer Ligi 3:1 (0:1). 90 minut w tym spotkaniu rozegrali Maciej Rybus oraz Piotr Polczak. Ten pierwszy strzelił piękną bramkę i przy jednej asystował.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 11. bramkę, po dograniu z rzutu wolnego strzelił Aleksandr Shulenin. Wynik do przerwy nie uległ zmianie

Druga połowa należeła już do graczy ze stolicy Czeczenii. W 50. minucie bramkę strzelić mógł Polczak, jednak minimalnie przestrzelił głową, po rzucie rożnym Macieja Rybusa. Kilkanaście minut później piłkę, a dokładnie Tango 12, po krótko rozegranym rzucie rożnym otrzymał były zawodnik Legii Warszawa. Dośrodkował on w pole karne, a tam z bliskiej odległości do siatki wpakował ją Igor Lebedenko.

W 72. minucie ponad dwadzieścia metrów przed bramką sfaulowany został klubowy kolega Polaków i sędzia podyktował rzut wolny. Na bespośrednie uderzenie zdecydował się Maciej Rybus. Piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Mikhaila Kerzhakova. Jest to druga bramka Polaka w barwach Tereka. Poprzednim razem wpisał się na listę strzelców w meczu z Kubaniem Krasnodar (10. marca)

Wynik z rzutu karnego ustalił strzałem pod poprzeczkę z rzutu karnego, faulowany chwilę wcześniej Zaur Sadaev.

W tym meczu nie mógł wystąpić Marcin Komorowski, który przechodzi rehabilitację kolana.

Terek utrzymał trzecią pozycję w tabeli grupy spadkowej (48 punktów). Wołga jest szósta z 41. „oczkami”.