Sivasspor Kulübü pokonał u siebie Elazigspor Kulübü 3:1 (2:1) w meczu 17. kolejki tureckiej Süper Lig. Asystę przy ostatniej bramce dla gospodarzy zaliczył reprezentant Polski, Kamil Grosicki.

Bohaterem spotkania był Erman Kilic. Pomocnik Sivassporu dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali – w 18. i w 20. minucie. W 34. minucie kontaktowego gola dla gości strzelił Pascal Feindouno.

W 79. minucie na placu gry zameldował się Kamil Grosicki. Polski skrzydłowy zastąpił zdobywcę obu trafień dla miejscowych, Kilica. Już dwie minuty później „Grosik” przeprowadził akcję lewą stroną i podał do Mehmeta Nasa, który ustalił wynik zawodów.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry czerwoną kartką ukarany został Jan Rajnoch, jednak nie przeszkodziło to gospodarzom w utrzymaniu zwycięskiego rezultatu.

Dzięki wygranej, Sivasspor oddalił się od strefy spadkowej i awansował na 10. miejsce w tabeli. Elazigspor jest szesnasty i spędzi przerwę zimową w gronie trzech drużyn zagrożonych degradacją do niższej ligi.