W 31. kolejce Eredivisie Roda Kerkrade pewnie pokonała NAC Breda 0:3 (0:0). Bardzo dobry występ w barwach gości zaliczył Paweł Kieszek. Polski bramkarz miał kilka świetnych interwencji.

Wynik spotkania w 58. minucie otworzył Sanharib Malki. Strzelił on głową po wrzutce Madsa Junkera z prawej strony boiska. W 75. minucie Malki tym razem asystował, a bramkę zdobył Mitchell Donald. Co ciekawe 23-letni pomocnik wszedł na boisko zaledwie minutę wcześniej i był to jego pierwszy kontakt z piłką.

W 83. minucie fenomenalną interwencją popisał się polski bramkarz wypożyczony z FC Porto. Obronił on strzał Alexa Schalka.

W 90. minucie piłkę na rzecz Guusa Huppertsa stracił obrońca gospodarzy. Młody napastnik wyłożył piłkę Ruudowi Vormerowi, a ten ustalił wynik spotkania na 0:3.

Był to piąty mecz w tym sezonie, w którym polski bramkarz zachował czyste konto. Cały ten mecz na ławce rezerwowych przesiedzieli Mateusz Prus i Mikołaj Lebedyński.

Dzięki zdobytym na wyjeździe trzem punktom ekipa Pawła Kieszka zajmuje ósmą pozycję w tabeli z 44 punktami. Dzisiejsi pokonani są tuż nad strefą spadkową z dorobkiem 31 „oczek”