Stade de Reims pokonało na własnym stadionie FC Sochaux 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył w doliczonym czasie gry Grzegorz Krychowiak, dla którego jest to pierwszy gol zdobyty w rozgrywkach Ligue 1.

Mecz pomiędzy beniaminkiem z Reims a 14. drużyną poprzedniego sezonu od początku miał dosyć wyrównany przebieg. W 35. minucie we własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Sebastian Corchia, za co otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę, jednak jedenastkę zmarnował Kamel Ghillas.

Druga połowa również nie obfitowała w podbramkowe sytuacje, a kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 4. minucie doliczonego czasu wstrzeloną z rzutu wolnego piłkę w polu karnym przeciął Grzegorz Krychowiak kierując ją do siatki czym zapewnił drużynie Reims pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie.