Antonio Adan, a nie Jerzy Dudek stanął w bramce Realu Madryt w meczu 24. kolejki Primera Division przeciwko UD Levante. „Królewscy” wygrali 2:0 po golach Karima Benzemy i Ricardo Carvalho.

W dzisiejszym spotkaniu nie mógł zagrać Iker Casillas. Hiszpan pauzował za czerwoną kartkę, którą ujrzał w ostatnim meczu ligowym z Espanyolem. W tej sytuacji Jose Mourinho musiał postawić na jednego z dwóch rezerwowych bramkarzy: Antonio Adana lub Jerzego Dudka.

Tak jak przewidywała hiszpańska „The Special One” postawił jednak na młodego wychowanka Realu, który spisał się dobrze i zachował czyste konto. Dudek niedawno powrócił do składu „Królewskich”, po kontuzji, której doznał w grudniowym meczu Ligi Mistrzów z Auxerre. Polak mógł nie osiągnąć jeszcze odpowiedniej formy, dlatego Mourinho nie chciał ryzykować i posadził naszego rodaka na ławkę.

Gospodarze objęli prowadzenie w 7. minucie meczu. Świetną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Angel Di Maria. Argentyńczyk ominął trzech rywali i podał do Karima Benzemy, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali.

Jeszcze przed przerwą Real zdobył drugiego gola. Cristiano Ronaldo świetnie podał z rzutu wolnego do Ricardo Carvalho, a stojący metr przed bramką portugalski obrońca przyłożył tylko nogę.

Wynik meczu nie uległ już zmianie. Real zbliżył się na dwa punkty do prowadzącej Barcelony, który swoje spotkanie gra w niedzielę. Levante zajmuje 16. pozycję.

Real Madryt – UD Levante 2:0