VfL Osnabrück pokonało RW Oberhausen 3:1 w meczu 23. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. W barwach gospodarzy dobry występ zaliczył Sebastian Tyrała. Polski piłkarz asystował przy golu Flamura Kastratiego.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie spotkania po golu Flamura Kastratiego. Ten sam zawodnik cztery minuty później podwyższył wynik na 2:0. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Sebastian Tyrała.

W 19. minucie kontaktową bramkę dla Oberhausen strzelił Ronny König, po dośrodkowaniu Dimitriosa Pappasa. Gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania, bowiem w 69. minucie Kristoffer Andersen strzałem głową pokonał Sörena Pirsona.

Dwie minuty później żółtą kartką za faul ukarany został Tyrała. Polak, grający w tym meczu na prawej pomocy, został zmieniony w 79. minucie przez Bjorna Lindemanna.

Wynik meczu nie uległ już zmianie. Dzięki temu zwycięstwu Osnabrück awansował na 14. miejsce. Oberhausen plasuje się dwie pozycje niżej.

VfL Osnabrück – RW Oberhausen 3:1