Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie wygrało w Belgradzie z Partizanem 3-2 w meczu grupy B Ligi Europejskiej, chodź do połowy przegrywali 0-2. Spotkanie odbyło się przy pustych trybunach z racji kary nałożonej na serbski klub przez UEFA.

Od początku mecz był wyrównany. Okazji do zdobycia gola dla obu drużyn nie brakowało, ale to Partizan w 34. minucie objął prowadzenie. Tawamba wyłożył piłkę Ognjenowi Ozegovicovi, a ten pięknym strzałem zdobył gola. Pod koniec drugiej połowy Seydouba Soumah zagrał futbolówkę do Tawamby, który wykorzystując bezradność obrońców podwyższył wynik na 2:0 dla zespołu z Belgradu. W obu sytuacjach Tomasz Kędziora znajdował się daleko od centrum wydarzeń. 

W drugie połowie trener Dynama Alaksandr Chackiewicz dokonał dwóch korekt i na boisku zameldowali się Junior Moraes i Artema Biesiedin. Ten pierwszy w 54. minucie zdobył bramkę kontaktową z rzutu karnego, po zagraniu piłki ręką w polu karnym. W 68. minucie był już remis.  Akcję na prawej stronie pola karnego przeprowadził Artem Biesiedin, który wycofał piłkę do Witalijemu Bujalskiemu, a ten tylko przyłożył nogę i było 2:2. Ostatecznego ciosu zadał zespół ukraiński w 84. minucie. W roli głównej wystąpił Junior Moraes, który dobił strzał w poprzeczkę Witalijema Bujalskiego. Do końca meczu już nic więcej się nie wydarzyło i Dynamo Kijów wygrało swój drugi mecz w grupie 3-2.

Pełne 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora. Był to przeciętny mecz w jego wykonaniu, ale nie dał powodów trenerowi do opuszczenia boiska wcześniej. Przypomnijmy że nasz obrońca dostał powołania od Adama Nawałki na październikowe mecze eliminacji MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą.

 

 

Liga Mistrzów – faza grupowa

FK Partizan Belgrad -Dynamo Kijów 2:3 (2:0)
Ozegowić o. 34, Tawamba L. 42 – Moraes J. (k.) 54, Buyalskyy V. 68, Moraes J. 84

Sędzia: Svein Oddvar Moen
Widzów: brak

 

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.