Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Preußen Münster 4:2 (0:2). Dwa gole zdobył Robert Lewandowski, a po jednym dorzucili Ivan Perisić oraz Łukasz Piszczek. Wszystkie bramki mistrzowie Niemiec zdobyli w niespełna 10 minut.

Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze, bowiem już w 12. minucie sędzia podyktował rzut karny, a na gole zamienił go Stefan Kühne. Ten sam zawodnik w 32. minucie podwyższył wynik. Niespodzianka była blisko, bowiem gospodarze występują w Regionalliga West.

Na drugą połowę Jürgen Klopp wystawił już inny skład i jak się później okazało, była to trafna decyzja. Mistrzowie Niemiec pierwszego gola zdobyli w 52. minucie, a jego autorem był Robert Lewandowski.

Trzy minuty później do remisu doprowadził Ivan Perisić, który pewnie wykonał rzut karny. W 60. minucie Borussię na prowadzenie wyprowadził celnym strzałem Łukasz Piszczek. Już minutę później kibice z Dortmundu mogli się cieszyć z kolejnego gola. Ponownie na listę strzelców wpisał się Lewandowski.

Wynik nie uległ już zmianie i Borussia pokonała Munster 4:2. Po 45 minut rozegrała cała trójka naszych reprezentantów, jednak Jakub Błaszczykowski wystąpił w pierwszej połowie, zaś Lewandowski i Piszczek w drugiej.

Preußen Münster – Borussia Dortmund 2:4 (2:0)