Bayer 04 Leverkusen pokonał Eintracht Frankfurt 3:1 (2:0) w meczu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi. W 31. minucie gola dla „Aptekarzy” zdobył reprezentant Polski Sebastian Boenisch.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 31. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu na ósmym metrze najlepiej odnalazł się Boenisch i mimo próby interwencji Trappa jego strzał znalazł drogę do siatki.

Nie minęła minuta i było 2:0. Nieudaną pułapkę ofsajdową gości wykorzystał Schürrle i zagrał prostopadłą piłkę do Castro, a ten wyłożył ją Kießlingowi, któremu nie pozostało nic innego jak podwyższyć wynik.

W drugiej połowie Bayer dołożył jeszcze jednego gola za sprawą Schürrle w 58. Minucie. Dziesięć minut później blisko zdobycia gola był wprowadzony chwilę wcześniej Occean, ale Leno dwukrotnie uratował słupek. Honorowego gola Eintrachtu zdobył w 78. minucie Alexander Meier, który ładnym strzałem w długi róg pokonał Leno.

W kadrze gospodarzy na ten mecz nie znalazł się 18-letni Arkadiusz Milik.