Ruch Chorzów w swoim rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy z FC Vaduz bezbramkowo zremisował na wyjeździe i dzięki zwycięstwu 3:2 w pierwszym meczu awansował do kolejnego etapu gdzie zagra z Esbjerg fB.

Trzeci zespół ekstraklasy zeszłego sezonu od początku nastawił się grę obronną. W pierwszej odsłonie meczu FC Vaduz nie mogło przebić się przez defensywę klubu z Chorzowa jedyną sytuację w 24. minucie stworzył sobie Kwan-Ryong Pak, który przegrał pojedynek z Kamińskim. Polski zespół odpowiedział strzałem Szewczyka, który w dobrej sytuacji trafia wprost w Jehle.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a jedyną sytuację na zdobycie bramki miał Babiarz jednak jego uderzenie okazało się niecelne. W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Muntwiler ale nawet to nie skłoniło piłkarzy Ruchu do ataku i wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.