Mersin İdman Yurdu pokonało, grający w czwartej klasie rozgrywkowej, Siirtspor Kulübü 3:0 (1:0) w czwartkowym meczu II rundy Pucharu Turcji. W barwach zwycięzców zagrał Marcin Robak, dla którego był to debiut w tym klubie.

Polski napastnik wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował Danilo Bueno, a Eren Tozlu świetnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W pierwszej połowy swoją okazję miał także Robak, który mógł zakończyć ładną akcję zawodników Mersinu, ale jego uderzenie świetnie zablokował obrońca gości. Jeszcze lepszą sytuację miał Tozlu, ale przegrał bezpośredni pojedynek z golkiperem.

Turecki napastnik skuteczniejszy był w 50. minucie, kiedy strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Po wrzutce z rzutu rożnego, w słupek trafił Robak, jednak z bliskiej odległości udaną dobitką popisał się Tozlu.

Dwie minuty później wynik spotkania ustalił Mert Nobre, który zamienił na gola świetnie dośrodkowanie z lewego skrzydła od Aydına Toscalıego. W 65. minucie z boiska zszedł polski snajper, którego zastąpił Mustafa Sarp.