Klub polskiego obrońcy CFM Universitatea Cluj zremisował na wyjeździe z FC Braşov 1:1 (0:1) w meczu 27. kolejki rumuńskiej Liga I Bergenbier. Nasz rodak rozegrał całe spotkanie, a w 29. minucie został ukarany zółtą kartką.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 20. minucie. Strzelcem gola został Alexandru Mateiu.

Goście już od początku drugiej części spotkania musieli grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla kolegi Łukasza Szukały z bloku defensywy – George’a Galamaza. Trener Claudiu Niculescu chwilę później wprowadził za pomocnika Mariana Cristescu obrońcę Stevena Pelé. Ten właśnie zawodnik pięć minut po wejściu na boisko wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

Dzięki temu punktowi wywalczonemu na wyjeździe Universitatea Cluj awansowało na szóstą pozycję w tabeli (42 punkty) i tym samym wyprzedziło niedawnego uczestnika Ligi Mistrzów Otelul Galati. FC Braşov z 30 punktami zajmuje 12. miejsce.