W spotkaniu ósmej kolejki II Bundesligi 1. FC Kaiserslautern podzielił się punktami z Eintrachtem Brunszwik. Mecz zakończył się wynikiem 1-1. Dziewięćdziesiąt minut w barwach ekipy gospodarzy zagrał Ariel Borysiuk.

Gospodarze od początku spotkania mieli duże problemy z przebiciem się w pole karne drużyny gości, którzy wyszli do przeciwnika z agresywną obroną. W dwudziestej pierwszej minucie pierwszej sytuacji na zdobycie gola dla przyjezdnych nie potrafił wykorzystać Chengdong Zhang, którego strzał wypiąstkował golkiper rywala.

Po akcji Eintrachtu Brunszwik z kontratakiem wyszła drużyna Ariela Borysiuka. Dwójkową akcję z udziałem Micańskiego  wyjaśnili obrońcy wybiciem na rzut rożny. Przewaga w tej części meczu „Czerwonych Diabłów” została potwierdzona w 25. minucie, kiedy na 1-0 bramkę strzelił Florian Dick.

Po trzech kwadransach gry mieliśmy skromne prowadzenie FC Kaiserslautern.

Po przerwie rywale dążyli do tego, aby z obcego terenu wyjechać choćby z jednym punktem. Ta sztuka się udała. Na kwadrans przed końcem do wyrównania doprowadził Orhan Ademi.

Ariel Borysiuk, który zagrał cały mecz w 71. minucie otrzymał żółtą kartkę.