Preußen Münster przegrało z Borussią Dortmund 2:4 (2:0) w sparingowym meczu rozegranym w środę. Po raz kolejny o obliczu BVB decydowali Polacy. Dwie bramki dla zwycięzców strzelił Robert Lewandowski, jedną dołożył Łukasz Piszczek.

Obaj reprezentanci Polski rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych i weszli na boisko w drugiej połowie, przy stanie 2:0 dla gospodarzy. Lewandowski w 52. minucie zdobył kontaktową bramkę dla Borussii.

Trzy minuty później „Lewy” wywalczył także rzut karny, który na gola zamienił Ivan Perisić. W 60. minucie, kiedy wynik spotkania był już remisowy, na prowadzenie zespół z Dortmundu wyprowadził Piszczek, a minutę później ponownie trafił Lewandowski, ustalając rezultat tego meczu.

Całą pierwszą połowę, w barwach BVB, grał również Jakub Błaszczykowski.

Zobacz bramki „Lewego” (2:14 i 2:51) oraz Piszczka (2:41):