Borussia Dortmund pewnie ograła wczoraj Bayer Leverkusen (3:0). Po raz kolejny duży wpływ na wygraną swojej drużyny mieli Polacy. Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski strzelili bramki, a Łukasz Piszczek zaliczył asystę.

„Kuba” trafił do siatki w 39. minucie, podwyższając wynik spotkania na 2:0. Skrzydłowy wykończył świetną akcję polskich piłkarzy. Lewandowski zagrał na prawą stronę do Piszczka, ten płasko dośrodkował w pole karne, piłkę przepuścił Götze i ta trafiła pod nogi Błaszczykowskiego, który umieścił ją w siatce.

W 78. minucie Lewandowski ustalił wynik spotkania. Polak strzałem głową, zamienił na gola wrzutkę z rzutu wolnego, który wykonał Mats Hummels. Dzięki temu „Lewy” przełamał trwającą 611 minut strzelecką niemoc.

Zobacz bramki „Kuby” (5:47) i „Lewego” (8:45):