Borussia Dortmund od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w nowym sezonie Bundesligi. Mistrzowie Niemiec pokonali wczoraj Werder Brema (2:1), a asysty przy golach dla BVB zaliczyli Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie. Na prostopadłe podanie zdecydował się Błaszczykowski, niezdecydowanie obrońcy Werderu wykorzystał Marco Reus i dokładnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości.

W 81. minucie gola na wagę trzech punktów dla Borussii strzelił Mario Götze. Akcję rozpoczął Błaszczykowski, który ograł dwóch rywali i podał do Lewandowskiego. Napastnik szybko odegrał piłkę do Götze, a ten wykorzystał sytuację sam na sam.

Obaj reprezentancji Polski rozegrali pełne. W kadrze meczowej zwycięzców nie znalazł się natomiast trzeci z naszych rodaków w BVB, Łukasz Piszczek, który pauzował z powodu kontuzji uda.

Zobacz asysty „Kuby” (0:10) i „Lewego” (1:34):