W ramach 24. kolejki niemieckiej Bundesligi na boisku mogliśmy oglądać kilku polskich zawodników. Dwóch z nich pojawiło się w wyjściowej jedenastce, jak również pozostała dwójka rozpoczęła spotkanie na ławce rezerwowych.

Już w 32. minucie meczu z Hannoverem 96 na boisku pojawił się Robert Lewandowski, który zastąpił Brazylijczyka Dante. Po stronie zespołu gospodarzy od początku meczu oglądaliśmy innego polskiego napastnika Artura Sobiecha. Zdecydowanie bardziej zadowolony po ostatnim gwizdku mógł być zawodnik Bayernu, który wraz z kolegami poprowadzili swój zespół do pewnego zwycięstwa 3:1, choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała – pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Były zawodnik Polonii Warszawa spędził na boisku pięćdziesiąt osiem minut, kiedy zmienił go Joselu. Także w pozostałych sobotnich konfrontacjach mogliśmy oglądać Polaków, i tak w barwach Borussii Dortmund od 76. minuty grał Jakub Błaszczykowski. Wicemistrzowie Niemiec po fatalnym początku sezonu z meczu na mecz grają coraz lepiej i wczorajszego popołudnia zremisowali z Hamburger SV 0:0.

Porażkę poniosła także drużyna Eugena Polanskiego, która na wyjeździe uległa Schalke 04 – 1:3. Były reprezentant Polski pojawił się w podstawowej „11” popularnych „Wieśniaków„. Został zmieniony na osiem minut przed zakończeniem spotkania przez Amiri’ego.

W niedzielę dwa ostatnie mecze tej kolejki – FC Koeln zagra z Eintrachtem Frankfurt, natomiast Bayer Leverkusen na wyjeździe zagra z beniaminkiem z Paderborn. Mamy nadzieję, że w składach ekipy z Kolonii i Leverkusen obejrzymy polskich graczy.