W meczu na szczycie 22.kolejki włoskiej Serie B Cagliari Calcio z Bartoszem Salamonem w składzie przegrał na wyjeździe z FC Crotone 3:1. Salamon rozegrał całe spotkanie.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie, bo już po 120 sekundach prowadzili po golu Budimira. Na odpowiedź lidera rozgrywek nie było trzeba długo czekać. W 21. minucie do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Diego Farias. W ostatniej minucie pierwszej połowy po raz drugi na prowadzenie gospodarze wyszli gospodarze, po bramce Martella. Druga połowa katastrofalnie rozpoczęła się dla gości, a dokładnie dla Balzano, który w 52. minucie otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wynik spotkania na 3:1 ustalił Ricci, a dwie minuty później czerwoną kartkę otrzymał zawodnik przyjezdnych Krajnic. Po tym faulu prócz czerwone kartki, gospodarze wykonywali rzut karny jednak na bramkę nie potrafił zamienić go Salzano.

Po tej porażce drużyna polskiego pomocnika spadł z pierwszego na drugie miejsce w tabeli Serie B mając dwa punkty straty do FC Crotone.