Manisaspor Kulübü, którego piłkarzem jest Maciej Iwański, pokonał na wyjeździe Adanaspor 2:1 (0:0) w meczu ostatniej kolejki Bank Asya 1. Lig. Zespół Polaka zajął 3. miejsce w tabeli i zagra w barażach o awans do tureckiej ekstraklasy.

Mający jeszcze szanse na awans gospodarze objęli prowadzenie za sprawą gola Tuny Üzümcü z 57. minuty. Ten sam zawodnik dwadzieścia minut później ponownie trafił do siatki. Tym razem pokonał jednak… swojego bramkarza, doprowadzając do remisu. Zwycięstwo dla gości zapewnił w końcówce Brazylijczyk Kahê.

Iwański wybiegł w podstawowym składzie swojej drużyny i przebywał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego. W całym sezonie rozegrał 32 ligowe spotkania, w których strzelił 3 bramki i zaliczył 2 asysty. Dorzucił także jedno trafienie w Pucharze Turcji.

Aby awansować do Süper Lig, Manisaspor musi pokonać w barażach dwa zespoły. Jeśli zwycięży w dwumeczu z Bucasporem Kulübü, zmierzy się z lepszym z pary 1461 Trabzon SK – Konyaspor Kulübü.