Klub Błażeja Augustyna, Vicenza Calcio, przegrał na wyjeździe z Empoli FC 2:3 (0:0) w rewanżowym spotkaniu barażowym o grę w Serie B w przyszłym sezonie. Polski obrońca, z powodu kontuzji, nie znalazł się w kadrze meczowej.

W pierwszym pojedynku tych drużyn padł bezbramkowy remis. Taki sam rezultat widniał na tablicy wyników po pierwszej połowie dzisiejszego meczu. Druga część spotkania była o wiele ciekawsze, bowiem bramkarze pięciokrotnie musieli wyciągać piłkę z siatki.

Pierwsi bramkę strzelili goście. W 59. minucie do siatki trafił Michele Paolucci. Ten sam zawodnik, sześć minut później, wyprowadził Vicenzę na dwubramkowe prowadzenie.

Gospodarze nie składali broni i w 71. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Levan Mchedlidze. Dwie minuty później Empoli wyrównało, kiedy rzut karny pewnie wykorzystał Francesco Tavano.

W 87. minucie szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogli przechylić goście. Sędzia Maurizio Ciampi podyktował bowiem „jedenastkę” dla Vicenzy. Do futbolówki ustawionej na „wapnie” podszedł niezawodny dziś Paolucci, ale tym razem chybił.

Swojej okazji nie zmarnowali za to gospodarze. W 90. minucie gola zdobył Massimo Maccarone i to Empoli zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach Serie B.

Błażej Augustyn nie znalazł się w kadrze Vicenzy na to spotkanie. Powodem absencji Polaka była kontuzja, jakiej doznał w rozegranym pod koniec kwietnia meczu z ASG Nocerina (0:1). 24-latek w sumie zagrał w 26 spotkaniach ligowych, w których strzelił jedną bramkę oraz zaliczył jedno trafienie samobójcze.

Serie B – baraże o utrzymanie (rewanż)
Empoli FC – Vicenza Calcio 3:2 (0:0)
Mchedlidze 71, Tavano 73 (k), Maccarone 90 – Paolucci 59, 65

Sędzia:
Maurizio Ciampi

Żółte kartki: Ficagna, Signorelli – Pisano, Paolucci, Pinardi

W 87. minucie Renato Dossena obronił rzut karny wykonywany przez Michele Paolucciego.