Drużyna SV Darmstadt 98 z Arturem Sobiechem w składzie, nie może zaliczyć swój mecz z FC Ingolstadt 04 do udanych. Odnieśli sromotną porażkę na stadionie Audi Sportpark 0:3

W piątkowym meczu 9. kolejki 2.Bundesligi do 30-tej minuty zespół prowadzony przez Torstena Fringsa nie potrafił stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Oerjana Haaskjolda Nylanda. To drużyna z Ingolstadt stwarzała sobie dogodniejsze sytuacje, lecz nie potrafiła ich wykorzystać. Dopiero w 30. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Stefan Kutschke po kontrowersyjny rzucie karnym. Według sędziego Timo Geracha – Sonny Kittel był w tej sytuacji faulowany. Nawet po zdobytej bramce, obraz gry się nie zmienił. Do końca pierwszej połowy kilka szans po obu stronach i dużo przerw w grze. Niemal niewidoczny w pierwszej części gry był nasz napastnik – Artur Sobiech.

Drugą część spotkania obie drużyny rozpoczęły spokojnie. Pierwszą realną sytuację na zdobycie gola miał Kutschke. W 56. minucie napastnik FCI poszedł dynamicznie w pole karne i oddał strzał, niestety tylko w boczną siatkę. Niedługo potem szybki kontratak przeprowadził „Lilien”, ale Marvin Mehlem zmarnował doskonałą okazję. W 61. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Ładną akcję prawą stroną przeprowadził zespół z Ingolstadt, piłkę przed polem karnym otrzymał Max Christiansen, który zagrał futbolówkę do niepilnowanego Sonny Kittela, ten zmylił obrońce przekładając piłkę na prawą nogę i strzałem na długi róg nie dał szans bramkarzowi. W 79. minucie gospodarze zadali ostateczny cios ekipie z Darmstadt. Autorem bramki został Thomas Pledl, pieczętując zwycięstwo swojej drużyny na 3:0.

Zespół Artura Sobiecha na pewno będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu. Nasz reprezentant niewidoczny w całym spotkaniu, chodź trener pokłada w nim wielkie nadzieje. Oby potrafił to udowodnić choćby w najbliższym spotkaniu przeciwko 1. FC Nürnberg, bo może stracić szansę w wyjściowej jedenastce.