fortuna

Zenit zainteresowany Polakami

Zenit Sankt Petersburg chce ponoć zasilić swe szeregi dwoma Polakami. Na sprowadzenie Bartosza Salamona z Brescii Calcio i Ludovica Obraniaka z Girondins de Bordeaux Rosjanie chcą wydać łącznie 15 milionów euro.

Najczęściej młody stoper włoskiego drugoligowca jest łączony z AC Milanem. Włodarze piątej ekipy Serie A chcą jednak wydać na Polaka maksymalnie 4 miliony euro, natomiast obecny pracodawca Salamona żąda kwoty dwukrotnie większej.

Jak donosi „calciomercato.com” do gry włączył się rosyjski Zenit, dla którego taka suma nie stanowiłaby problemu, gdyż są oni sponsorowani przez giganta gazowego, firmę Gazprom. Na chwilę obecną oferują oni tylko pięć milionów.

Według rosyjskiego dziennika „Izwiestija” na wschód powędrować miałby także Ludovic Obraniak. Za reprezentanta Polski Zenit jest gotów wyłożyć 10 milionów euro. Jeśli transakcja faktycznie zostałaby sfinalizowana, 28-latek stałby się najdroższym polskim piłkarzem. Obecnie rekordzistą jest Jerzy Dudek, za którego w 2001 roku Feyenoord Rotterdam otrzymał od Liverpoolu 7,1 miliona.

Zainteresowanie Obraniakiem potwierdził jego agent – Mogę zapewnić, że bardzo poważnie rozważamy tę propozycję. Bordeaux niechętnie pozbędzie się swojego lidera, jednak wiele zależy od oferty Rosjan – powiedział Jean-Christophe Tuvenel.

„Żyrondyści” w przypadku sfinalizowania transferu wiele by na Polaku zarobili, bowiem z OSC Lille kupili go za milion euro.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.