Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie dwudziestej drugiej kolejki rosyjskiej ekstraklasy, w której Zenit pokonał na wyjeździe Terek Grozny. Gospodarze dali sobie strzelić dwa decydujące gole w obrębie drugiej połowy spotkania.

W wyjściowej jedenastce zespołu z Groznego znalazł się tylko jeden reprezentant Polski. Maciej Rybus rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Do kadru meczowej nie zmieścił się Maciej Makuszewski.

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla Zenitu. Już w ósmej minucie gola dla gości strzelił Witsel po asyście Hulka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył obrońca Tereka Grozny, Fedor Kudryashov.

Absencja jednego zawodnika w znaczny sposób ułatwiła grę przeciwnikowi w drugich trzech kwadransach. W 58. minucie rezultat na 2:0 podwyższył Bruno Alves. W trakcie trwania ostatnich trzydziestu minut konfrontacji na murawie stadionu Tereka pojawił się Maciej Rybus, który zmienił Igora Lebedenko.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik meczu na 3:0 ustalił Zyryanov.

Zenit tym zwycięstwem traci do liderującego CSKA Moskwa aż pięć punktów. Drużyna Rybusa i Komorowskiego zajmuje dziewiątą lokatę.