Zwycięzca pucharu Polski, Zawisza Bydgoszcz w spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy przegrał w meczu przeciwko belgijskiemu, SV Zulte Waregem 1:2 (1:2), ale dzięki bramce na wyjeździe wciąż zachowuje szanse na awans.

Belgowie bardzo dobrze rozpoczęli ten pojedynek od początku przechodząc do ataku co zaowocowało bramką już w 8. minucie. Błąd popełnił Grzegorz Sandomierski, który po wrzutce z rzutu rożnego stracił piłkę, która trafiła do Steve’a Colpaerta, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce.

Zawisza odpowiedział już 7 minut później. Do wyrównania doprowadził Kamil Drygas potężnym uderzeniem pokonując bramkarza. W 20. minucie groźnie uderzał Chuks Aneke jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę. Chwilę później swoją okazje mieli Polacy, Wójcicki próbował zaskoczyć Bostyn lecz uderzył zbyt lekko i bramkarz nie miał żadnych problemów ze  złapaniem piłki.

W 40. minucie bliski zdobycia bramki miał Ólafur Ingi Skúlason jednak jego strzał głową był minimalnie niecelny. W ostatniej pierwszej połowy gospodarze strzelili drugą bramkę. Błąd popełnił obrońca Zawiszy, André Micael, i Glynora Pleta w sytuacji sam na sam bez problemu pokonał Sandomierskiego.

W 64. minuta bliski podwyższenia prowadzenia był Bongonda, który po uderzeniu z rzutu wolnego trafił w słupek. W 87. minucie „niebiesko-czarni” mogli jeszcze wywieść z Belgii remis jednak piłka  po strzale Luísa Carlosa minęła bramkę.